şükela:  tümü | bugün
 • vakti zamanında ilk defa bi (bkz: namco) makinasında gördüğüm daha sonra da amiga bağlanmış bi makinada oynandığını görüp afalladığım bi beat'em up'tı. iki kişi oynamak mütiş zevkliydi, karakterlerin birbirine vurması özelliği canımızı sıkardı; benim c64'üm wardı o vakit; amiga'ya geçince aldığım ilk oyunlardandı. pc'de de en çok oynadığım oyunlardan diebilrim; pc'nin adamları gayetle büyüktü ama amiga'daki bi başka oyunmuş gibiydi; ne zevk alırdık anlatamam... zaten bunu yapmicam burda.
 • bu seriden birsürü oyun çıkıt, ben en son double dragon 3'ü bitirdimdi, onda karakterler birbirine vurmuyodu, amerika, mısır, çin, japonya, falan, filan geziniyodun, en son uzaya falan çıkıyodun...
 • double dragon 2de gaza gelme modu vardı, bir tuşa belirli bir süre basılı tutarsan adam abarıyodu, kodumu oturtuyordu...
 • bu oyunun filmi yapıldıktan sonra filmindeki karakterlerden yola çıkalarak street fighter clonu yeni bir double dragon oyunu yaptılar, ama pek tutmadı sanırsam.
 • bir seviyesinde sahnedeki elemanlardan bir tanesini marizlemeyip kaçırınca boyuna ilerliyoduk hatırladığım kadarıyla. bu durum atari salonunda değişik enstantaneler oluştururdu.
  edit : zamanında bug nedir bilmediğimizden garip karşıladığımız bir durumdu. salonda görevli eleman* homurdana homurdana gelip aleti resetlerdi boşa giderdi bir jetonumuz.
 • double dragon 1 de kurtardığımız kızın double dragon 1 in sonuda dövdüğümüz lavuk tarafından taranıp gebertilmesiyle başlar bu oyun.double dragon 1 e gör çok daha zordur ve nedense double dragon 1 deki öne tekme hareketi ,kaldırılıp yerine geriye tekme hareketi getirilmiştir.yönettiğimiz karakterler aynıdır fakat ilk oyundaki mavi olanının kıyafeti bu oyunda lacivet olmuştur.amigadaki kopyalarında sorun vardı, çalışmazdı yada ben çalıştıramadım.
 • iki kisi oynarken

  "abi kos jeton al gel benim de az canim kaldi. ... kossanna laannnn"

  repligini sik sik tekrarlanmasina neden olabilecek atari oyunu
  bitiricem diye az para kaptirmamisimdir heralde o ataricilere
 • oyun bitince duygusal bir slayt çıkardı, arkada da acıklı bir müzik. elemanın sevgilisi ölürdü. bugün yıllar sonra oynadım tekrar ama ikinci stagein sonundaki ninjaları geçemedim. bıraktım. zaten eskiden de pek sevmezdim ben bu oyunu.
 • "when two dragons sour to the sky, an angel will fall from the heaven."

  dunyanin en guzel ending themeine sahip atari oyunu. 20 yil boyunca gece gunduz mirildandim bunu ben simdi de gitarla onu calmaya calisiyorum. kucukken abimle birlikte dıkş dıkşın puwaa efektlerini bir de biz agzimizla yaparak oynardik. adami yuruturken heyecandan atari kolunu da adamin yurudugu yone dogru cekip atariyi devirmisligim var. hala arada acar izler dinler huzunlenirim.