şükela:  tümü | bugün soru sor
 • double dragon serisinin bildigim kadariyla son oyunuydu. ulkeler arasinda gezerdin arada yeni adam falan alabilirdin (sanirim).
  bir dunya dolusu adam dovdukten sonra da oyun sonu canavari olarak eli bastonlu bi yasli bir teyze cikardi ki fena pataklardi adami. yoda misali enerjetik bisiydi teyze
 • nes versiyonunda tek bir hakka sahip olunan ve onun da kolayca harcanıp gidebildiği oyun. ilk oyuna başladığımız odada yerde oturan bir adam vardır. elini ileri uzatıp sallar. yanına gidince de ölür. işte zamanında bendeki oyunda o adamın sözleri japonca yazıyordu ekranda, haliyle de anlamamıştım. dilenci olduğunu tahmin ediyordum. ama bizim adam niye dilenciyi öldürüyordu, bunu bilemiyordum.
  bugün ingilizce yazılısını oynadım. meğer o bizimkinin arkadaşıymış. sopayı yemiş. bize de ''elimden geleni yaptım ama çok güçlüymüş ibneler. onları ancak senin gibi taşaklı bir dövüşçü sikertebilir'' diyormuş. öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeylerden biri oldu benim için.
 • bölüm sonunda eli bastonlu teyze boss olarak çıkmazdı. açgözlülüğü, şark kurnazlığı nedeniyle eksik taşla mezar odasına girip toza dönüşürdü. bölüm sonu canavarı olarak mısır prensesi bir denyoyla kapışılıyordu. ve ayrıca tee küçükken bu oyunda * bir glitch bulmuştum. bir tuş kombinasyonuyla geçilmesi gereken bölümleri tek tek dövüşmeden geçebiliyordum.

  bu platformda oyun, olsun film olsun herhangi bir şey hakkında uyduruk, eksik, yalan-yanlış bilgi verenler zangief' e zangılef, zingilif diyenlerle aynı tornadan çıkıyorlar herhalde. yıllar yılı değişmedi bu.
 • gameboy versiyonunda eli sopalı hatice teyze bize saldırırdı. çok da güzel saldırırdı. ağzımızı burnumuzu kırardı. ondan sonra mısırlı denyo gelirdi. ama hiçbir zaman double dragon 2 kadar güzel olamadı gameboy da.

  teyze tekmeleme içerir

  not: video eklendi
 • (bkz: #37896896)
 • dünyanın en iyi ilk 5 atari oyununa rahatlıkla girebilecek bir oyun idi. daha iyisi dersen punisher derim. herkeste olmazdı o. mahallede büyük havam vardı bu yüzden.

  (bkz: yagyu ranzou)
 • pc dos'ta saatlerce oynadığımız, genesis ve pc versiyonlarının arcade versiyonunundan daha iyi olduğu iddia edilen, diğer bütün versiyonlarından farklı olan nes versiyonu ise kanser olan double dragon oyunu. nes versiyonunda oyunda sadece tek hakkımız vardır ve evet oyunun sonuna bile gelsek ölürsek oyun baştan başlıyodu sadece yolda karşılaştığımız ve sonra bizim ekibe katılan elemanlar bir nevi ikinci hak oluyordu. ayrıca iki kişi oyuna başladığımızda olan billy yerine bimmy diye olan isim yazım hatası angry video game nerd sayesinde herkesin aklına kazınmıştır.

  oyunun ilk bölümünü geçmek bile imkansız gibiydi. klasik arcade, pc ve genesis versiyonlarında ise gene nes'te olduğu gibi kinto veya sonny diye farklı karakterlerle oynanabiliniyordu yani onları dükkandan satın almak gibi bişey yapmak gerekiyodu (gerçi arcade versiyonu üç kişilik bile oynanıyodu) oyunun piramitli bölümünde duvarın birinde rosetta yazan kısmı bir türlü geçemiyoduk meğer yerde duran harflerin üzerine sıralı şekilde r o s e t t a diye üzerine basmak gerekiyomuş bunu milyonuncu kez ölünce fark etmiş olduk. oyunun sonunda cleopatra gibi bir prenses geliyordu ki bariz bu ta kendisiydi onun mumya halini yendikten sonra güzelleşmiş halini yenip oyun bitiyordu.