şükela:  tümü | bugün
  • double dragon serisinin bildigim kadariyla son oyunuydu. ulkeler arasinda gezerdin arada yeni adam falan alabilirdin (sanirim).
    bir dunya dolusu adam dovdukten sonra da oyun sonu canavari olarak eli bastonlu bi yasli bir teyze cikardi ki fena pataklardi adami. yoda misali enerjetik bisiydi teyze
  • nes versiyonunda tek bir hakka sahip olunan ve onun da kolayca harcanıp gidebildiği oyun. ilk oyuna başladığımız odada yerde oturan bir adam vardır. elini ileri uzatıp sallar. yanına gidince de ölür. işte zamanında bendeki oyunda o adamın sözleri japonca yazıyordu ekranda, haliyle de anlamamıştım. dilenci olduğunu tahmin ediyordum. ama bizim adam niye dilenciyi öldürüyordu, bunu bilemiyordum.
    bugün ingilizce yazılısını oynadım. meğer o bizimkinin arkadaşıymış. sopayı yemiş. bize de ''elimden geleni yaptım ama çok güçlüymüş ibneler. onları ancak senin gibi taşaklı bir dövüşçü sikertebilir'' diyormuş. öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeylerden biri oldu benim için.
  • bölüm sonunda eli bastonlu teyze boss olarak çıkmazdı. açgözlülüğü, şark kurnazlığı nedeniyle eksik taşla mezar odasına girip toza dönüşürdü. bölüm sonu canavarı olarak mısır prensesi bir denyoyla kapışılıyordu. ve ayrıca tee küçükken bu oyunda * bir glitch bulmuştum. bir tuş kombinasyonuyla geçilmesi gereken bölümleri tek tek dövüşmeden geçebiliyordum.

bu platformda oyun, olsun film olsun herhangi bir şey hakkında uyduruk, eksik, yalan-yanlış bilgi verenler zangief' e zangılef, zingilif diyenlerle aynı tornadan çıkıyorlar herhalde. yıllar yılı değişmedi bu.
  • gameboy versiyonunda eli sopalı hatice teyze bize saldırırdı. çok da güzel saldırırdı. ağzımızı burnumuzu kırardı. ondan sonra mısırlı denyo gelirdi. ama hiçbir zaman double dragon 2 kadar güzel olamadı gameboy da.

teyze tekmeleme içerir

not: video eklendi
  • (bkz: #37896896)
  • dünyanın en iyi ilk 5 atari oyununa rahatlıkla girebilecek bir oyun idi. daha iyisi dersen punisher derim. herkeste olmazdı o. mahallede büyük havam vardı bu yüzden.

(bkz: yagyu ranzou)