şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da efsane pizzalar yapan cok hos ve cok guzel bir mekan
  • ben pizzanın dışarıdan sipariş edilebilen ya da dışarıda yenilebilen bir yiyecek olduğunu üniversitede öğrendim. öncesinde, ülkemizdeki pek çok insan gibi pazar günleri mahalle fırınından alınan ekmek hamuruyla anne tarafından yapılan bir hamur işi olduğunu düşünürdüm. yarı tok yarı aç dolaşan insanlar olduğumuz için pek bir yemek kültürümüz ya da yemek zevkimiz de oluşmadı haliyle. ''iyi bir x yiyeceği nasıl olur/olmalıdır'' pek bilmem.
    neyse bu pizzacıda yediğim pizzalar benim hayatımda yediğim en güzel yiyeceklerden bir tanesidir. yerken hem doyduğumu hem de tat aldığımı hissedebiliyorum. deniz ürünleriyle yaptıkları pizzayı tavsiye edebilirim. acılı sos ile daha da lezzetli. yanında mineralli su iyi gidiyor. ilk başta çok ilginç gelmişti ancak sindirime de yararlı galiba. yemek sonrası için sufle de önerilir. ancak sufle siparişinizi yemeğin ortasında vermelisiniz çünkü donuk/hazır olarak muhafaza edilenlerden değil kendileri hazırlıyorlar. yemek sonrası çay ikram.(akdeniz-anadolu sentezi* )
    tahminimce sahipleri daha önce italya'da bulunmuşlar. mekanın iç mimarisi için gerektiği kadar sade gerektiği kadar modern ve oldukça italyan yorumu yapılabilir. genel temizlik iyi derecede. çalışanlar yeterince ilgili ve sıcakkanlı. fiyatlar benim için pahalı. 20 lira ile 45 lira arasında değişiyor pizzalar. aylık geliri olmayan biri olduğum için dışarıdan simit vb. hariç yediğim her şey pahalı. zaten dört kere geldiğim bu mekanda hiç hesap ödemedim. arkadaşlarım ve kardeşim ısmarladı hep. para kazanmaya başlarsam ayda en az iki kez gelirim ama.
  • pizza konusunda ankara'nın en başarılı mekanlarından biridir. salataları da her daim taze ve lezzetli.
    evimize yakınlığı sebebi ile sık sık ziyaret etmekteyiz.
    mekan sevimli ve rahat, çalışanların tamamı kibar ve güleryüzlü.
    işleri de iyi olmalı ki artık pazar günü de açıklar.
    umarım şubeleşip bozmazlar, yolları açık olsun...