• yönetmenliğini john patrick shanley'nin yaptığı, meryl streep'in kuralları katı ve dürüst sister aloysius beauvier karakterini canlandırdığı film.

filmin konusunun da bir anlamda üstüne kurulduğu father brendan flynn rolünü ise capote filmindeki rolüyle oscar alan philip seymour hoffman canlandırıyor.

filmin fragmanı da gayet hoşuma gitti benim. frgman için: www.pikniktube.com/video/aae083991c5dadd1421c3b121191fbff/u/139387/%de%fcphe_-_doubt

özellikle şu diyalog enfes:

--- spoiler ---
    father flynn: i can fight you.
    sister aloysius: you will lose.
    --- spoiler ---

merakla beklemedeyiz.
  • john patrick shanley'nin yazdigi ve 2005 yilinda pulitzer odulu alan oyundur.
  • abd'de gösterime giren, 5 dalda altın küre'ye aday, meryl streep'li film.
  • 27 şubat'ta sinemalarda.
  • suçla ve suçluyla değil de, sadece şüphe ile ilgilenen ve insanların bu hisle ne gibi mücadelelere girebildiğini anlatan, olağanüstü meryl streep filmidir.
  • meryl streep ile philip seymour hoffman in karşılıklı muhteşem oyunculuk içinde döktürdükleri ve seyirciyi devamlı şüphe içinde bırakan, sonu bağlanmadığı için film boyunca hissettiğiniz şüphenin filmin sonunda da devam ettiği oyuncular için seyredilmesi gereken film.

http://www.imdb.com/title/tt0918927/
  • meryl streep ve philip seymour hoffman'ın oyunculuk düellosu şeklinde geçen güzel film. yardımcı oyuncular amy adams ve viola davis'in de göz dolduran performansları mevcut. zaten dördü de oscar'a aday olmuş durumdalar. karşılıklı kapışma sahnelerinde meryl streep'in insan olmadığını ve karşısındakileri nasıl da ezdiğini bir kez daha gördüm. bir tek hoffman altta kalmamış. karakterlerle beraber izleyiciyi de şüpheye düşüren ve sürekli diken üstünde tutan akıcı bir senaryo mevcut. ama şu muhteşem oyunculuklar olmasa, aynı tadı verir miydi şüpheliyim.
  • şüphe duygusundan çok yargısız infaz, hatta daha ötesi insan ilişkilerindeki kişisel faşizm kurumunda göz gezdiren,
    meryl streep'i bana, mama mia'da şarkılar söyleyip danseden rengarenk kadından sonra doubt'taki karaktere böylesine girebilmesine de sebep, yaşayan en iyi kadın oyuncu saydıran iyi film.
  • ofiste izlediğinizde, herkes işlerini yetiştirmeye çalışırken hiçbir şey yapmadan ekrana bakarak insanların size şüpheyle bakmalarını sağlayabileceğiniz, meryl streep'i nefret ettiğiniz geometri öğretmeninize benzetebileceğiniz, inanılmaz oyunculuklarla bezeli bir john patrick shanley filmi. her sahnede ağlamaklı gözlerle bakmayı başarabilen sister james rolündeki amy adams'ın oyunculuğunun dikkate değer olduğunu düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap