şükela:  tümü | bugün
 • w.a.s.p.'a 1992 tarihinde katılmış 1963 doğumlu dahi gitarist. "ulan nesi dahi işte bildiğin gitarist" diyenler olacaksa, onları şöyle alayım: (bkz: guitarcross)

  doug'ın w.a.s.p. macerası biraz abuktur. 92'de kısa bir süreliğine blackie ile çalışmış sonra gönderilmiş, ardından 2001'de chris holmes'un grubu satmasının ardından alelacele eline tekrar gitar tutuşturulmuş, daha sonrasında 2006'da 3. defa yine w.a.s.p'a katılmış ve dominator'ın kayıtlarında çalmıştır.

  kendisinin ayrıyeten signal2noise isimli bir grubu daha vardır. asia adını verdiği 12 telli akustik gitarı da bu grupta çalar.
 • çok aman aman bir gitarist olduğunu düşünmüyordum. holmes reyizden sonra epey burun kıvırdım ama golgotha da resmen döktürmüş herif, ısınmadım değil herifçioğluna, aratmıyor holmes reyizi.

  eyes of my maker ve miss you sololarında apayrı yardırmaktadır kendileri.

  tanım: çekik gözlü wasp gitaristi.
 • w.a.s.p. ve signal2noise dışında run 21 isimli grupta da gitar çalmıştır.

  ışıklı gitarıyla kendisini sahnede izlemek ayrı keyiflidir ki w.a.s.p.'ın istanbul konserinde gitarındaki ışıklara dalıp gittiğim anlar olmuştur.

  bence hayatının solosunu daha doğrusu sololarını heaven's hung in black'i çalarken atmıştır.

  parçadaki ilk solo şuradan dinlenebilir: https://www.youtube.com/…oyy&feature=youtu.be&t=198

  parçadaki ikinci solo da şuradan dinlenebilir : https://www.youtube.com/…oyy&feature=youtu.be&t=325

  özellikle gitarın dile geldiği ve tellerinden göz yaşlarının süzüldüğü tam şu kısımda ben de gözyaşlarımla soloya eşlik ediyor ve ruhumu bir anlığına doug blair'in parmaklarına emanet ediyorum.