şükela:  tümü | bugün soru sor
 • youtube'da keyifli araba inceleme videoları yapan bi şahsiyet. ara ara hoş esprilerle süslediği, bir otomobil dünyası klasiği olan tekdüze, monoton, mekanik tarzdan uzak canlı sunuşuyla izlemesi keyifli güzel videolar yapıyor.

  deneyin derim:

  https://www.youtube.com/…hfmb_jytaenf_vmtnqg/videos
 • kullandığı araçların ilginç, tuhaf yanlarını gösterip, ardından kullanan ve bol bol "wow this is amazing" lafını kullanan youtuber. araçların saçma özelliklerini gösterirken el sallamayı ihmal etmiyor.
 • tam yumruklanasi bir yuzu ve ses tonu olsa dahi arabalarin ilginc yanlarini (bkz: quirk) gosterdigi videolari izlenesidir.
 • arabadan pek cakmadan youtube'da araba inceleme kanali acma cesaretini gosterdikten sonra buradan koseyi donmeyi basarmis, ustune bir de autotrader isimli sitede oversteerblogunu hazirlamaya baslamis kisi.

  her performansli araci kullanirken gazi koklediginde gozlerini faltasi gibi acip: "wow, ciddi anlamda hizli" diyen ebleh. 500+hp yuzunden hizli tabii, ne bekliyordun amk.
  takip edilmesi gereksiz olan kisi, adam gibi araba reviewleri icin: (bkz: brian cooley)
 • quirk kismi ile goz dolduran sahsiyet. arabalarin tum dokumanlarini okuyor saniyorum.
  kapidan, arabanin disindan, tuslarindan, tuslarin ustundeki isaretlerden baslayarak arabanin her tarafindaki ilginclikleri guzel bir sovla sunar.

  1.90lik arkadasin arka koltuklara sigmaya calismasi ve oradan el sallamasi da asiri eglenceli.

  tam bir showman dogrusu.

  her videosu izlenesi.

  ayrica, adam milyon dolarlik araba kullaniyor ama ustunde hala eski dandirik tshirt falan var ve kamerasi super degil. dahasi kamerayi koydugu tripod ruzgarda sallaniyor falan. hayvani animasyonlu gecisler yok, bunun yerine siyah ekran ustune arial font ile yazilmis mail adresi var. o da yahoo.com amk. okuz gibi drone kullanimi yok, sahte ve pahalli hicbisi yok lan.

  adamin dibi.

  brian cooley falan mesela cok yapmacik gelmiyor mu bu adamdan sonra? cok iyi analizler yaptigini dusunmuyorum ama dogal eglenceli eleman.
 • uyuz birine benzese de hipnotize şekilde videolarını izlediğim insandır.

  araç inceliyor ama videoların %90'ı araçların kıyısında köşesinde kalmış ilginç özellikleri göstermekle geçiyor ve benim deli gibi ilgimi çekiyor bu.

  bazen çok güzel giydirmeleri olsa da bazen de saçmalayabiliyor ama yine de izlettiriyor.

  ayrıca sahip olduğu amatör ruhunu bozmaması gerek. saabkyle04 işi biraz ilerletince o eski samimiyeti yok oldu bir anda.
 • doug scoreun yaratıcısı.

  genelde 15-20dk'lık videolarla "ilginç" denilebilecek araçları inceler. ferrari'den trabant'a kadar, yugo'ya kadar çok araba incelemişliği vardır.

  kendisini diğerlerinden ayırt edici özelliği araçlara beauty shot shot eşliğinde beygir gücü anlatmasından ziyade araçları tasarım detaylarına ve kültürel etkisine odaklanması ve bu aracı ilginç kılanın ne olduğunu size göstermesi.

  öyle araba delisi falan olmamama rağmen kanalına abone olup bildirimleri de açtım.
 • adam ilk youtube'da biraz ünlenince 40 bin civarı abonesi vardı o zaman gayet amatör olduğu belliydi ve cidden boş beleş video çekiyordu. bu araba inceleme işine atıldığında doug beceremez bu işi dedim çünkü aklımdan geçen ciddi ciddi review'du ve bunlardan aşırı derecede fazla var. doug ise tamamen beni tersköşe etti videolarıyla. ilk başta istediği ritimi ve kaliteyi yakalayamadı ama zamanla bir seri haline geldi bu videolar. gerçekten de büyük bir popülerlik kazandı ve çok kısa bir sürede gerçekleştirdi bunu. tahminimce bir süre sonra bu videolar azalacak ve o noktada var olan bir kanala katılarak orada standart reviewlar gerçekleştirecek.

  bir de çok bir şey istemiyoruz doğru dürüst tripod ve mikrofon al be doug. hani çok harcamayacaksın cidden.
 • her vidyosunu izlemeye çalıştığım, çok başarılı bir youtuber. oturmuş bir formatı ve eğlenceli bir tarzı var. gerek övmesi, gerek giydirmesi tam böyle içimizden biri gibi. vidyolarının altında yazılan "doug the type of guy who reaches between his legs to wipe his ass " tadında kalıplaşmış yorumlar da ayrı bir efsanedir.

  ancak bazen tartışma olsun diye dallamalık yaptığını düşünmekteyim. üstüste duran iki cam düğmesini, "hangisi hangi camı açıyor bilemiyoruz, işaret falan yok" diye yorumlaması, gerekse bazı arabalara haksız yere giydirmesi olsun belli ki bilerek yapıyor.

  ayrıca "for more of my thoughts..." lu cümlesini bitirmeden filmi her seferinde niye kesiyor bilmiyorum.
 • bu youtuber arkadaş hakkında düşüncelerim, hislerim çok karışık. gerçekten hem çok beğenmek hem de felaket gıcık almak arasında gidip geliyorum sürekli. farklı bir formatı benimsemiş olması çok güzel. otomobillerin enteresan yönlerini görebiliyoruz. hatta başlı başına enteresan otomobilleri de sık sık konuk ediyor kanalına. esasında jalopnik'te yer alan bazı içeriklerin videolaşmış hali diyebiliriz. haliyle eğer otomobillere ilgi duyuyorsanız hayli eğlenebiliyor, enteresan şeyler öğrenebiliyorsunuz.

  buna karşılık pek bir yamuğunu görmemekle beraber kendisi bazen çok hıyar bir adam gibi davranıyor. bazı arabalara haksız yere fazla fazla gömdüğü, bazı arabaların bazı özelliklerini gereksiz yere fazlaca övdüğü olayına da kesinlikle katılıyorum. kanaatimce kendisi azılı bir maserati düşmanı ayrıca. işte bu tarz durumlarda da kendisinden felaket gıcık alıyorum.

  iyisiyle kötüsüyle otomobil konusunda sıkılmadan izleyebildiğim nadir adamlardan biri yine de.