şükela:  tümü | bugün
 • hellboy filminde abe sapien karakterini oynayan oyuncu (ancak karakterinin sesi david hyde pierce'ındır*). kendisini başka bir rolde tanımamamız normal sayılmalıdır. çünkü bundan önce three kings'de ıraklı ölü asker ya da stuck on you'da ikinci uzaylı gibi gayet mühim(!) rollerde görmüşüz kendisini.
 • el laberinto del fauno'da* da rol almaktadır kendisi. (filmi izleyince anlayacaksınız kimleri canlandırdığını)
 • fear itself'in skin and bones* adlı bölümünde feci korkutmaktadır. adam hiçbir şey yapmasa bile o bakışla, o duruşla ve tabii o makyajla insanın kanını donduruyor.
 • kariyerinde genelde fantastik karakterleri canlandırmış aktör. abe sapien karakteri en sevdiğimdir.
 • oynadığı bütün filmlerde bir yaratık veya canavarı canlandırmış enterasan aktör.
 • cumhuriyetçi roy moore'u yenerek demokratlara alabama'da 25 yıl sonra senato'daki ilk sandalyesini kazandıran 1954 doğumlu amerikalı hukukçu.

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/…iki/doug_jones_(attorney)
 • alabama eyaletinin theodore bagwell'dan sonraki en büyük evladıdır. amerikan progresifleri için clinton'ın kaybından sonra devam eden ara seçim fecaatlerinin ardından şeytanın bacağını kıran, deep south'tan tüm progresiflere umut veren kişidir.

  cumhuriyetçilerin ön seçiminde, daha ılımlı denebilecek, jefferson sessions'ın ardından atanan senatör luther strange'in yerine özellikle steve bannon'ın gazıyla, 11 eylül'ü tanrı'nın cezası olarak gören ve trump'ın da tanrı'nın lütfuyla abd başkanı olduğunu düşünen roy moore denen tacizcinin öne çıkması, kırmızı eyaletlerin en kırmızısında kırmızı partinin kendisine sıktığı kurşun oldu. doug jones tayfası da özellikle siyahilerin seçime katılmasını sağlayarak, bu koyu kırmızı eyalette altı yıllık senatörlüğünü aldı.

  demokrat parti için bu bir yükselişin başlangıcı olmayabilir, tamam alabama gibi bir eyaletten onyıllar sonra senatör çıkarıldı ama her eyalette de roy moore gibi bir salak çıkmayacaktır. şu ana kadar da yasamadaki çoğunlukları ve yürütmedeki cumhuriyetçi başkana rağmen seçim vaatlerinde arpa boyu yol alamayan, anca zenginlere vergi indirimi yapabilen trump'a ve cumhuriyetçilere resmen bir diss gibi gelen bu seçim sonuçları da gop'un oturmuş düzeni (establishment'ı), trump ve trump ile beraber yükselen alternatif sağ taifesi üçgeninde soğuk rüzgarlar estirecektir. alabama gibi bir yerde onlar da kaybetmeyi beklemiyorlardı, her şeye rağmen.

  zira basiretsiz demokratlar da birçok senato, temsilciler meclisi ara seçimlerinde ve eyalet içi seçimlerde cumhuriyetçilerden bir şey koparamamışlardı. muhtemelen alabama da öyle bir örnek olabilirdi, ama doug jones şansını iyi kullandı. eyaletindeki yargıçlığı zamanında da ku klux klan'ın bir kilise bombalamasını da kovuşturarak ve yargılayarak da eyaletinin ırkçı yapısına karşı tavrını ortaya koymuştur.

  edit: jeff sessions'un dönemini tamamlayacağı için dönemi üç yıl sürecek.
 • karakterleri canlandırıp yüzünü göstermeyen oyuncudur.

  pan'ın labirentinde fauno/ pale man , hellboy'da abe sapien olarak görürüz ama kim olduğunu bilmeyiz. büründüğü karaktere mükemmel adapte olup sanki oymuş gibi davranabilmeyi başarabilen nacizane yetenektir.