şükela:  tümü | bugün
 • uterus ile rektum arasında bulunan excavatio rectouterina ya da cul de sac da denilen bölgenin bir diğer adı. muhtemelen isim vermeyi ilk akıl eden amcanın adı. peritonun en derin noktası olduğundan batın içinde sıvı veya kan birikmesi burada olur ve biriken her neyse ponksiyon ile alınarak teşhis konmaya çalışılır. erkeklerde idrar kesesi ile rektum arasında bulunduğundan excavatio rectoversicalis denir.
 • tüm dünyada mağazaları bulunan alman parfümeri zinciri (bir nevi sevil, tekin acar). yakında kanyon alışveriş merkezindeymiş...
 • kanyon alisveris merkezinde acilan ve turkiyede daha once bulunmayan bazi markalari getiren alman kozmetik magazasi zinciri.
 • izmir forum bornovada gozume carpan ilk kozmetik atraksiyonu olmasi sebebiyle, geli$iguzel bir goz makyaj temizleyicisi almak icin girdigim, akabinde beni adeta ya$adigima pi$man etmi$ kozmetik $eysidir.

  kararli adimlarla iceri girilir. hic oyalanmadan, "bana x lazim" denir, satici hatun bidir bidir otmeye ba$lar, "bakin bunu alanlar bunlari da aldi $u da var ama durun bi de..." diye nefessiz konusur, kibarca bir "te$ekkurler" sozunun akabinde kasaya giderken kadin arkamdan, "o urun icin ozel bilmemne pamugu var mutlaka deneyin" diye bagirir.

  "rokete ozel vernik mi surecem mina koyiyim ne ozel pamugu. pamuk i$te." diye du$unurken hatun sinirlari zorlayarak "peki ilgilenmiyorsunuz madem ama ben yine de koyiiyim $uraya (kasaya), bakarsiniz belki." der. "te$ekkurler, ihtiyacim yok" demek asla fayda etmez. birer monologdur bu insanlar zira.

  en son parayi oderken en ba$a donup, loop'a alir hatun, "bakin bu pamuk bu urun icin ozel...."

  akabinde...

  (bkz: beni siz delirttiniz)
  (bkz: delirme efekti)
  (bkz: hakkini vererek delirmek)
 • isle of man in baskenti.
 • ismi ülkemizde çoğunlukla sanılanın aksine "daglıs" şeklinde değil, "duglas" (l "lale" kelimesindeki gibi yumuşak) şeklinde okunan ve en azından memleketi almanya'da gayet iyi hizmet veren tabiri caizse sevil parfümeri muadili şirket.
 • zamaninda bornova'da gezerken kendisine bakip "ne la bu" derken yillar sonra hagen'daki genel merkezlerine sharepoint cozumu geli$tirmek de varmi$. insanoglu ku$ misali.

  almanya'da dogru anladiysam binlerce magazalari var bu adamlarin. marka bilinirlikleri epey yuksek.
 • turkiye'deki magazalari da $u $ekilde,

  adana-seyhan
  ankara - çankaya
  ankara - etlik
  bursa - emek
  denizli - çamlık
  eskişehir - espark
  istanbul - bakırköy
  istanbul - levent
  istanbul - nişantaşı
  izmir - bornova
  mersin - yenişehir
  trabzon - merkez
 • nişantaşı city's mağazasında 40 tl'ye dior fondöten, 20 tl'ye dior ruj gibi nice ürünlerin satıldığı mağazadır.

  bazı ürünleri bitirmeye çalışıyorlar anladığım kadarıyla...