• tabii ki imar bankasidir.
  • vakıfbank ve ziraat karşılaştırmasında ziraat bir tık daha iyidir.

dövizi şubeden çekip serbest piyasada bozdurmak da makul olabilir ancak gördüğüm kadarıyla serbest piyasa daha kötüydü en son.

zannımca bunun için bir fx hesabı en iyisi olacaktır ancak en güvenilir hangisidir onu da bilen yazsın.

not: ekşisözlük lanet olası bir "beni yeşillendirin ilan panosu" değildir arkadaşlar. verecek bilginiz yoksa s..tiriniz gidiniz ekşi duyuruda yeşilleniniz... millet buraya bilgi almak için bakıyor... en azından bu başlığa...
  • 29.12.2023
    sebest piyasa usd satış :29.5518
    google usd :29.55

alternatif bank usd satış: 29.59 tl
    1000 dolardaki setbest fiyasa farkı 38.12 tl.

enpara usd satış 29.70.
    1000 dolardaki serbest fiyasa ile fark: 148.20 tl

garanti bankası usd satış:30.028
    1000 dolar alış serbest fiyasa farkı: 476.20 tl

garanti bankası alternatif bankın 12.49 katı alım satım komisyonu alıyor.

(lütfen daha iy kur veren banka varsa insanlara faydalı olmak adına biraz spesifik bilgi verin. yazdığınız entry sırf küfür, dedi kodu, gereksiz laf kalabalığı içerdiğinde faydalı bilgileri arka tarafa itip görünmesini engellediğini unutmayın. ekşi sözlük gana'da yada mozambik'de olsa acaba daha kötü mü yada daha iyi mi entry yazılırdı bir düşünün yazmadan önce. müslümansanız, entry yazarken "insanların en iyisi insanlara faydalı olandır" hadisini düşünün. atatürkçüyseniz: "hayatta en hakiki mürşit ilimdir" sözünü hatırlayın ve bilimsel perspektifle yazın. aleviyseniz hz ali ilmin kapısıdır sözüznü hatırlayın. sosyalistseniz. soyalizmin kuru laf kalabalığı ile değil bilimsel gelişmeyle geleceğini unutmayın. her neyseniz spesifik, net ölçülebilir faydalı bilgi ile yorum yazın. her ne iseniz onun en iyisi olmaya çalışın. sürekli farklı ülkelerde farklı forumlarda dolaşıyorum. inanın son zamanlarda ülkemizde internetteki yorum ve entry kalitesi çok ama çok düştü. )

daha iyi kur veren banka varsa lütfen kıyaslayarak yazabilir misiniz?
  • iş bankası alım ve satıma 1% makas koyuyor. piyasanın en kazığı olabilir.
  • olmayan banka. döviz alımında herhangi bir banka diğerlerinden daima daha iyi değildir. bunu iddia edenleri dinlemeyin bir şey bilmiyorlar. banka o anki döviz durumuna göre makası açar ya da daraltır. mesela eğer dolar almak istiyorsa daha yüksek dolar fiyatları verir, satmak istiyorsa fiyatları düşürür. tabii bu hareketler birkaç kuruşluk mikro hareketlerdir çoğu zaman.

edit: bu başlıktaki bir avuç entry'i bile okumaya üşenip özel mesajla cevap isteyen dangalaklara sesleniyorum. sizi çok seviyorum lan. sizin sayenizde biz para kazanıyoruz. piyasadaki parasını almanın en kolay olduğu grup sizsiniz***
  • (bkz: türkiye cumhuriyet merkez bankası) *

edit: -i gitti.
  • faizden halkı soyan, nitelikli dolandırıcılık yapan organize suç çetesi olan bankalar bu makas aralıklarındaki farklardan da görüldüğü gibi (bkz: serbest piyasa) adı altında yine başka bir tür tefecilik yapıyorlar.
    özal şerefsizinin siyonların aklına uyup türkiye'ye getirdiği (bkz: serbest piyasa) vurgunculuğu tam gaz devam
  • iş bankasının mobil uygulaması iştecep hiç değildir.normal zamanlarda kur farkı yaklaşık 2 olurken hareket zamanları 5-5,5 hatta 6 yı buluyor.ayrıca ekşiden ve forumlardan da gördüğüm kadarıyla enparadan da uzak durun.hadi bizimkisi makası açıyorum ama sattırıyorum diyor.enparada hareket zamanlarında hep bir teknik arıza yaşanıyor.gerçekten çok ilginç
  • döviz işlemlerim için bir süredir ziraat internet bankacılığını kullanmaktayım.

zaten standart olarak alınan binde ikilik vergiyi saymazsak mevcut kurla arası yaklaşık 0.02 liralık bir fark mevcut. bu fark ziraat şubesinden elden alırsanız 0.05 lira, herhangi bir döviz bürosundan alırsanız birim başına 0.18 liraya kadar çıkabilmekte.

başlık sahibinin de dediği gibi enpara daha avantajlı fakat satın aldığım dövizi nakit olarak nasıl çekeceğim konusunda bilgisizim.
  • mesai saatleri dışında kur makasını arttırmayan ve 5/24 alım satım şansı veren bankaların hepsidir.

ha sen hangisini söylüyorsun dersen eğer, türkiye finans tfx’tir.
hesabın var mı? giriş yap