• adamlar açık açık söylemiş.

(bkz: muamele vergisi)
  • (bkz: muamele vergisi)

hükümet en azından bu konuda dürüst.

bence direk olarak hesaplarımıza el koysunlar böyle yavaş yavaş gelen hamleleler çok can sıkcı oluyor çünkü.

kolay değil, 18 senedir yiyorlar ve delik o kadar büyük ki artık nasıl kapatacaklarını şaşırmış durumdalar.

ne diyorum hep; (bkz: siyasal islamcılar bu ülkenin kanseridir.)
  • ulan bi doğum vergisi adı altında anamızın amı kaldı vergi almadıkları

tanım: dünyanın başka yerinde var mıdır merak ettiğim akp icadı sıçmık vergi
  • oksijen vergisi de alınsın. sonuçta devletin ağaçları üretiyor.

edit: bir suserin attığı link anasssikmdusjgdgsvsbs
  • su ulkede 1 gun guzel bir habere uyanamayacak miyiz. biktim artik.

1 gun guzel bir habere uyanalim ne olur 1 defaligina vatandasin iyiligi icin birsey yapildigini duyalim yalvariyorum.

hergun birseye yeni vergi ekleniyor bu vatandastan ne istiyorsunuz aklim almiyor.

zaten kit kanaat yasiyor cogumuz, neden hep daha fazlasini istiyorsunuz biraz merhamet edin, aciyin.

buyuk baliklar vergi odemez bizim gibi gariban parasini eline alamadan vergisi kesilir.
  • yahu ben vergisini ödedikten sonra elimde kalan paramla altın, döviz alacağım, sen de ondan bir daha vergi alacaksın, satarsam bir daha alacaksın. sonra adalet diyeceksin, din-iman diyeceksin. kulun hakkını yemektir bu.
    alım satım arasında kazanç varsa onun vergisini al, ona sözüm yok.
    yuh olsun.

ekleme : resmi gazete bağlantısını da buraya bırakalım.

düzeltme.: başlığın ilk entry'sinde verilen habertürk sayfasında aynen şu ifade geçiyordu.
    --- spoiler ---

aynı amaçla kambiyo işlemlerindeki (döviz ve altın alım satımında) banka sigorta ve muamele vergisi (bsmv) oranı da binde 2’den yüzde 1’e artırıldı.

--- spoiler ---
    yani burada alım satım yazması nedeniyle ben de entry'imde hem alırken hem satarken vergi alacaklar demiştim. bunu düzeltiyorum. şimdilik sadece alırken diyelim. şimdilik!
  • valla boş deliğimiz kalmadığından, artık mevcut dolu deliklere ilave vergisi olarak güncelliyorlar.

her vergisi ödenmiş ana sütü gibi helal paranı da yakında elinden alacakları bir sey bulmaya çalıştıklarına eminim.
  • yurtdışından cebinde dövizle girenlerede gümrük vergisi şeklinde uygulanacağını tahmin ediyorum. pardon girenden değil çıkandan hesap soruyorlardı.
  • beceriksizler
  • devletin vatandaşa bayram öpücüğüdür.
    adamlar bayram seyran dinlemiyor. vergilere tam gaz devam.
    alacağımız her 1000 dolar için devlete 10 dolar haraç vereceğiz.

eğer bundaki amaç döviz alımını engellemekse bence tam tersi bir etki yaratacaktır. piyasalar açılsın göreceğiz bakalım.
hesabın var mı? giriş yap