şükela:  tümü | bugün
  • uber olmasa da hala iyi bir ekonomimiz var demektir.

edit 1:dolar 1'den 1.5'a çıktığında oluşan ekonomik kriz ile, dolar 1.5'tan 4.5'a çıktığındaki (tam 3 kat) mevcut durumu mukayese ediniz.
    edit 2: mevcut durum büyük oranda algı ile alakalı. betona yatırım da bir diğer neden.
    edit 3: bugün erdoğan ve mb başkanı deseler ki kademeli olarak faiz artışına gideceğiz, o taptığınız dolar 2-3 arasına oturur.
    edit 4: şu an çalıştığım firma taşınıyor. firma ile şehir değişikliği yapacak kişiler tazminatını alıp gidecekleri ilden ev aldılar.yani millette para da var( tazminat tek başına ev almaya yetmediği için)

edit: yorumları şimdi okuyorum, bazı gerzekler aktrol demiş, benden önce götüm güldü.
    birisi de fabrika sahiplerinin mevcut partiden olduğunu ima etmiş, kaçın bakalım felan demiş.(fabrikanın taşınması ile ilgili) . bizim patronun siyasetle işi olmaz ama fabrikada % 80 bayan çalışıyor ve hiç başörtü takan bayan yok.temizlik yemek işlerini yapanlar dahil. kapiş?oğlu bildiğin ateist ve yemekte bağıra bağıra bu fikirlerini, mevcut hükümete eleştirilerini yapıyor. bir kere bir fikriniz varsa yazın bizde öğrenelim, yavşak yavşak klavyeden tanımadığınız etmediğiniz kişilere sallamayın.
    edit:birisi de atv,trt izlersen felan demiş. birincisi evimde tv yok. tv olduğu zamanlar da bir cnn ve ntv'ye izlerdim (bu da takribi 5 yıl felan önceydi)
    son edit: bazı gerizekalılar da benim ekonomi toz pembe dediğimi ima etmişler.behey yavşaklar ben net olarak şunu diyorum.ekonomik kriz yok, şu ana kadar yok.yarın olmayacak demiyorum. 2000'deki krizde patır patır insanlar işten çıkarıldı, fabrikalar kapandı.şu anda öyle bir durum yok.öyle veya böyle insanlar çalışıyor hemde bunca suriyeliye rağmen. yunanistan'daki krizi siz nasıl duydunuz . kemer sıkmaya gidildi, bankamatikten bilmem kaç eurodan fazla para çekilemeyecek haberlerini gördünüz... biz henüz bu seviyede değiliz.
    dolar 1'den 1.5 çıktı ekonomik kriz patladı. 1.5'tan 4.5tl ye çıktı hala öyle veya böyle kapanan fabrika, işten çıkarılan insanlar, kemer sıkmalar felan olmadı.
  • ülkede kriz olmadığını zannedenleri göstermiştir
  • ehonomi çoh eyi olduğu içindir.
  • ekonomik kriz çıkmaması mı? nerde yaşıyorsun diye sorarlar adama.
  • krizi ülkenin walking dead setine döndüğü zaman kabul edecek kişilerce söylenen absürd önerme.

anlayana sivrisinek saz, anlamayana sazı soksan az diye boşuna dememişler.
  • çıkmaması derken ?
  • şirketlerin tamama yakını yatırımlarını en azından seçim sonuna kadar durdurduğunu bilmeyen birinin söylemi.halka yansıması önümüzdeki aylarda etkili şekilde görülecek .
  • her ne kadar bende kısa vadede çok şiddetli bir ekonomik kriz beklesem de henüz ani bir çöküş yaşanmamasının başlıca üç sebebi var:

1- akp tarafından satılan ve şu an son demlerini yaşadığımız devlet işletmelerinden gelen para.

2- halen bir miktar yabancı kaynaklı sıcak paranın ülkede dolaşıyor olması

3- ihracatın hala iyi seviyelerde olması yani üretimin devam etmesidir.

şu an bıçak sırtındayız. bunlar her an terse dönebilir. krizleri asıl başlatan ekonomik verilerden ziyade söylentisidir. bizim halkın krizden tek anladığı kapanan fabrika ve işten çıkarılan gariban vatandaş sahneleridir. bu ne zaman yaşanırsa o zaman herkes ülkede kriz var der. düşen yaşam kalitesi nedir bundan anlamazlar.