şükela:  tümü | bugün
  • döviz kurlarının turist sezonunda olmamıza rağmen sürekli artmasından dolayı, kışın ise turistlerin azalacağı ve doğal gaz cıkışının yani dolar çıkışının fazla olacağından kurlar daha da artacak gibi duruyor. ( siyasal nedenleri eklediğimizde döviz kuru açısından pek aydınlık bir tablo görünmüyor) bu yüzden ülkemizde türk lirası haricinde para kazanabileceğimiz meslekleri bu başlık altında toplamak istedim. faydalı bir başlık olacağını umuyorum.

benim aklıma futbolculuk geliyor. neden bilmiyorum ama ülkemizde futbol oynayan topçular tl yerine dolar yada euro maaş alıyor.
  • pilotların bir kısmı
  • yurtdışı merkezli kurumsal firmalar başı çeker. öyle bir yerde işe girmek zaten hayatını kurtarır. buradaki gibi hak ettiğinin 5'te birini vermezler.
  • stock fotoğrafçılık.

ayda ortalama 1000 dolar civarı bir gelir yurtdışında hayatınızın akışını değiştirmese de türkiye için 6 bin liranın üzerinde bir rakama denk geliyor. kendi işinizin gelirini de üzerine eklerseniz gayet tatmin edici olabilir.
  • pilot tabi ki. adama o 5000 6000 doları vermek zorundalar. vermezlerse tak diye başka ülkeye gider tutamazlar.
  • sanıldığının aksine pilotlar değildir. bugün thy'deki yabancı pilotlar bile tl cinsinden almaktadır.