şükela:  tümü | bugün
 • müsiad ankara başkanı ilhan erdal'ın talebi.

  --- spoiler ---

  müsiad ankara başkanı erdal, televizyonlarda alt yazı ile ve ekranlarda sabit olarak kurların gösterilmesi uygulamasından vazgeçilmesini istedi. erdal, sadece dövizle işi olanın döviz konuşması gerektiğini de savundu.
  --- spoiler ---

  yetmez ama evet diyorum ben kendi adıma.

  mesela ilave olarak milli takımın aldığı sonuçları falan da göstermesinler televizyonda.

  zarrab davasında ülke olarak düştüğümüz durumu yada suriye politikasında nasıl şamar oğlanına döndüğümüzü falan güzel saklıyoruz aslına bakılırsa. hatta ülkenin okumuş yazmış, muhalif kesimi bile tüerkiye'nin dış dünyadaki algılanma biçiminden habersiz.

  acun, maç, dizi, haber sansürü derken halkın dış dünyayla bağlantısı zaten kesildi.

  döviz fiyatlarından da haberimiz olmazsa nefis olur...
 • bitmiyor bu müsiadcılar valla köpükçüsü gider dolar konuşulmasıncısı gelir. anlamsız boş laflar komik komik çözümler. dolar almış yürümüş şunların çözümlere laflara gel.

  dövizle işi olan döviz konuşsun ne demek bu kadar mı bihabersiniz kapitalizmden, ticaretten. şu ülkede yaşayan her insanın dövizle işi vardır. en basitinden şu yazdığım klavye dövizle baktığım monitör dövizle. birazdan yollaya basacağım mouse da dövizle. 290 tl'ye aldığım klavye 470 tl olmuş şuan alamam o fiyata mümkün değil, ama bunun dövizle alakası yok değil mi konuşmayalım. bak sadece 1 metre kare içerisinde olanlar bunlar. bir de sen dene bakalım araştır telefonunun işlemcisi dövizle mi tl ile mi bir aydınlan. bunlar sadece cebinde döviz olanın dövizle işi olduğunu sanıyor herhalde, yurt dışından ithal gelen ürünleri bırak, türkiye'de üretilen ürünlerin hammaddesi bile dövizle. klavyeyi filan geç olmasa da olur çin'den sarımsak israil'den tohum alan, döviz üzerinden köprü geçiş garantisi veren adamlar olduk kime ne anlatıyorsunuz.

  çözüm için bunların kafasına kaldıysak cümleten geçmiş olsun.