• neden ekonomi bu kadar kötüye giderken, tanzim satış noktaları açılırken döviz düşüyor. bu sorunun cevabını bir çok insan merak ediyordur diye düşünüyorum.

sonra bu alamanya tanzim kuyruğunu niye gısganıyo diye düşündüm, cevabı şu sekilde sanırım,
    - ekonomi küçülüyor, dövize talep düşüyor. dövize talep düşünce haliyle döviz düşüyor.

- üretim için gereken ithalatı yapmıyoruz ve yüksek kurdan dolayı da alamıyoruz.

- nüfus 1.2 milyon artarken 2018'de, bir çok gıda ürünü üretimi maalesef oldukça azaldı
    özellikle kırmızı et.

- faizler düşmüyor ki; başgan, 'yetkiyi verin, ondan sonra faizle nasıl uğraşılır göreceksiniz' dedi ve fazileri bir kalemde 6 puan yükseltti. yetkiyi verin, ondan sonra faizle nasıl uğraşılır göreceksiniz ve sonra sustu bu konuda.
    + dövizin düşük olmasının nedeni işte bu yüksek faiz. bir nebze ekonomiyi, köye su basmasını engelleyen barajlar gibi koruyor, tl'nin gücünü.
    + ve enflasyon bu kadar yüksek iken menemen'de enflasyon %68 iken faizle uğraşırlarsa türkiye cumhuriyeti diye bir şey kalmaz ekonomik olarak. menemenin enflasyonu %68
  • düştü mü?
hesabın var mı? giriş yap