şükela:  tümü | bugün
  • recep erdoğan'ın doları düşürme, ekonomiyi düzeltme politikası. dahiyane.

(bkz: ironi)

link
  • cımbızlamadan vermek lazım haberi. aslında tam olarak şu şekilde ifade edilmiş cumhurbaşkanı beyanı.

"son günlerde bir döviz meselesi çıkardılar. dolar şöyle oldu, böyle oldu, ne olursa olsun. sevgili milletim sizleri allah için seviyorum. yastık altında dövizi olanlar gelsin parasını altına, tl'ye dönüştürsün. ne lüzum var dövize değer kazandıracağız.."
  • altının düşüp doların çıktığı bir dönemde olacak iş değildir.
    kim neden zarar edeceği bir işe girer.
    kimse de ya sayın cumhurbaşkanım şu ayarı gideri bir kessen belki de bu ateş azıcık söner demiyor.
    adam ha bire ateşe benzin döküyor.
    küçük tasarruf sahibinin dolar satmasıyla doların değeri düşer mi hiç.
  • "allah için seviyorum sizi."
    "dövizleri bozdurun."
    manalı.
  • sorun dövize değer kazandırmak değil, paranın kıymetini korumak. ikisinin arasında ciddi bir fark var.

devlet kendi alacağına geldi mi üzerimize çökerken iyi, biz kendi paramızın değerini korumaya çalıştığımızda kötü mü olacağız?

adama "birader sen köprüyü dolar bazında anlaşırken iyiydi, tl'ye çevirtsene sözleşmeyi" demezler mi?
  • ben hep sağa yatırdığım için beni etkilemeyen öneri.
  • e iyi de bu altın da uluslararası piyasada dolarla alınıp satılan bir emtia değil mi birader?
  • her ay maaşımı alır almaz yaptığım eylem.
    hemen döviz bürosuna gidip tl'ye çeviriyorum.
  • merkez bankasına söz geçiremeyen adamın %50'ye seslenişidir. merkez bankasına müdahale edilmemesi gerekir kesinlikle. o yüzden doğru yapıyor. halk daha çok fakirleşsin ki ona daha çok ihtiyaç olsun.