şükela:  tümü | bugün
  • daha dun bahsettigim hadisesinin, rte tarafindan da dile getirilmesidir. ulan mulk sahipleri dovizle kira talep etmeyi biraksin huni takip gezecegim. ugruna olmekten, kefenden bahsettiginiz zat size sesleniyor, hadi elinizi tasin altina koyun godamanlar!

(bkz: bu cirpinislar hep bos)
  • dövizle kira toplayan neredeyse tüm ev sahipleri kendisine oy vermektedir. tehlikenin farkına varamamıştır henüz

(bkz: kendi bacağına sıkmak)
  • eğer dövizle kiraya verecek bir yerim olsa ve hali hazırda kirada olsa asla uymayacağım çağrı. arkadaşım yıllarca çalışıp bir ev veya işyeri almışım onun da kira getirisi enflasyon karşısında eriyecek mi?

yıllarca dövizden uzak durdum. mümkün mertebe her işimi lira ile gördüm. ama sistem neyse ona uyarım. döviz ile kiralanacak yeri lira olarak kiralamak kerizliktir.

devlet otoyolları kiralarken garanti para dolar olarak konuşsun ben ahmak mıyım?

kusura bakmayın bunlar keriz silkeleme operasyonları. adamın bankada milyar doları var; o bozmayacak bizim kerizler 3000 eurosunu bozacak ekonomi düzelecek. buna inanan da milyonlar olacak. hakikaten komik bir ülke.