şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yastık altından dolarlarınızı eurolarınızı çıkarın çağrısından sonra kurların durmadan yükselmeye devam edişinden belli olan durum. piyasada sanki hiç satış yok, ha bire yükseliyor.

  an itibariyle enpara kurlarıyla:

  usd: 5,163750 tl
  euro: 5,969579 tl

  acaba dolara yatırım yapanların yaya kalması nedeniyle yastık altında dolar-euro mu yok , yoksa başka yere mi koydunuz yerini biliyorlar diye.

  yoksa dolar 10 tl de olsa inadına erdoğan diyenler ne güzel 10 tl olunca bozarız düşüncesiyle mi söylemişti?
 • çok mantıklı bir harekettir.
  çıksa, çakarana "bir önceki dediğimizde niye çıkarmadın lan götelek, yoksa sen fetöcü müsün, terörist misin, neden dolar aldın, ekonomiye kumpas mı kuruyorsun" denebilir.
 • olsa ben de çıkarmazdım.
  her an ani bir kararla bankalardaki dolarlara el konabilir veya kur 5 iken 3'ten tl'ye çevrilebilir. malum artık herşey tek kişinin 2 dudağının arasında ve o 2 dudağın arasında bugüne kadar hayırlı birşey duymadık.
  yastık altı iyidir ve o 2 dudaktan daha güvenlidir.
 • halkın kenarda tuttuğu dövizlerin kuru etkileyecek bir olayı yoktur.ne satınca kuru azaltır ne de aldıkça yükseltebilir.ayrıca ithal edilen mallara o kadar bağlanmışız ki elimizdeki dövizi satsak bile ıphone alıp tekrardan o dövizi yerine koyuyoruz.ekonomi adına ciddi ve isabetli adımlar atılmazsa yakın zamanda (1 sene) doların 7 lira olacağına şahit olabiliriz.