şükela:  tümü | bugün
  • diyerek dövmeye tepkili olan bir kesim maalesef ki hala mevcut. bakın hoşlanmamak, beğenmemekten bahsetmiyorum! görsel bir tepkiden bahsediyorum. karşı tarafın yaşam tarzını kısıtlayan, psikolojik hatta belki de fiziki baskı olabilecek bir durumdan bahsediyorum. öyle ki en iyi ihtimalle ön yargılı bakışlara maruz kalabilirsiniz.onlara göre dövmeli kişiler günahkar, cünüp, kadınsa yollu, erkekse hippi ya da piç..asla güven olmaz, hayata pek de tutunamaz zaten bu kişiler değil mi?
    ya sizin ne güzel genellemeleriniz var öyle.. günah ya da değil kime ne arkadaşım!

ayrıca manzaramı kapatıyorsunuz çekilin önümden..
  • diyanetin en güncel fetvasına göre dövme deri altına yapıldığı için namaza engel olmaz. abdeste veya boy adresine de engel değildir. ancak vucudu değiştirmeye yönelik olduğu için günahtır. dövme yaptırmak günahtır denmesi hayat kısıtlayıcı bir şey değildir. adam x dininin kaidelerini söyledi diye kimse kimsenin hayatına karışmış olmaz. ancak bunu zorbalıkla yaparsa haklı taraf olursunuz. bi hışımla gelip mantıksız şeyler yazmayın lütfen.
  • (bkz: mekruh)

he canım sigara günah değil, bu günah.
  • “dövme yaptırmak günahtır” diye dövme yaptırasım var alnımın ortasına.
    tepkilerini çok merak ediyorum.
  • mürekkeple değil altın suyuyla yaptırırsanız günah değil üstüne sevap hemde süper sevap. cennet garanti. kesin bilgi yayalım
  • vücudu değiştirmek günahsa, çükümü neden bana sormadan kestiniz diye sorarım size şeklinde cevap verilmesi gereken sıçmık.
  • ne kadar günah olduğunu telkin etmek lazım insanlara. ıslam'da haram kategorisindeki günahlardan çok çok daha hafiftir. gıybet mesela dövme yaptırmayı döver. kul hakkı yemek de, içki ve zina da anasını beller dövme yaptırmanın. hele ki yalan söylemek sabunsuz siker. sigara içmek mekruhtur. dövme için mekruh diyen alimler var midir bilmiyorum. bizi diyanet bağlar canlar. dövme haram değil. peygamber efendimiz dövme yaptıranı hoş karşilamamış. islami hassasiyetleri olan mumin ve mumineler yaptırmazlarsa daha iyi olur. ama dövme yaptırmak haram diyen kişi haram olmayan bir eylemi harammış gibi gösterip bir kişiyi etkilerse vallahi dinden çıkar. onun günahını tüm türkiye dövme yaptırsa karşılayamaz. dikkat etmek lazım ağızdan çıkana...
  • nedeni basittir: cilde suyun temasını kalıcı olarak engelliyorsa, kabul edilmez o dinen. çünkü abdestler geçersiz olur.
    açıklama: suyu engelleyen dövme kabul edilmez diyorum hacılar, alınmayın yahu.
  • abdeste, namaza engel veya değil. beni ilgilendirmiyor. benim sağ kolumda oldukça var. diyanet 500.000 liralık arabaya biniyor ben bir şey diyor muyum?

hangimizin abdesti tutmaz bence tartışmayalım.