şükela:  tümü | bugün
13 entry daha
  • görünmeyen bir yerimde bir adet dövmem mevcut. sen bir de o dövme ortaya çıkınca işlenebilecek günahları düşünsene. uuuv.

hem sonuçta günahın gizli olanı makbuldür değil mi tatlım? kıps.

aklınızı böyle şeylere yoracağınıza iyi insan olmaya çalışın. belki o zaman dünya daha yaşanılır bir yer olur.
  • keşke biraz da dövmek günahtır fetvaları verilse de orda burda taciz edilip dayak yiyen kadın görüntülerine şahit olmasak.
  • kardeşim dinin belli kuralları var, diyanetin bu fetvası da dinin hükümlerine dayanılarak verilen bir fetva. bu fetva dine inanan ve dini yaşamak isteyen insanları bağlar. lütfen diğer insanlar bu fetvayı kaale almasın. güncel konularla ilgili fetva vermeyecekse bu kurum neden var? bu fetvanın diyanetin hatalarıyla ne alakası var? adamlar kitaptan fetvayı verir, ister uygular ister uygulamaz. nasıl ki günah işlemek ya da işlememek bize bağlıysa, diyanet çalışanı insanlar da aynı bizim gibi dine uymak onlara bağlı. adı üstünde insan!
    ha fetvayı verenler gelip size müdahale edip hoşgörüden bihaber davranırsa o zaman savunmaya geçilir.
  • (bkz: tam da böyle bir başlık açayım diyordum)

dövme yaptırmak haddinden fazla günahtır. nerden biliyorsun? diye sorarsanız. bu soru haddini aşan bir soru olur. ekşiye yazar olmam engin bilgi denizimden sizi yararlandıracağım anlamına gelmez.

günah diyorsak günah. haddinden fazla diyorsak çok günah. bunu böyle bilip ayağınızı denk atacaksınız. unutmayın burada yediğiniz hurmalar orada görüntünüzü tırmalar.

o zaman ne yapacağız. illa ben vücudumun şurasında şöyle bir kelebek uçsun, kırlangıç falan diyorsanız, geçici dövme yaptırın, kına dövmesi yaptırın. ve o dövme vücudunuzdan silinmeden ölmemek konusunda da dikkatli olun...

kabir azabı bildiğiniz türden bir şey değildir. hadi iyi dövmeler.
  • ben bir din hocasından duydum, uçan kuş sürüsü, kelebek ve ingilizce aforizma yazdırmak cehennem kapısını aralamakla eşdeğermiş.
    belki korkar yaptırmazsınız da gözlerimiz kanamaktan vazgeçer.