• sinir editi: şu senin haddin değil diyenlere 3 vurup bir saymak istiyorum. ortada kanunen yasal olsa da vicdanlar gözünde taammüden bebek cinayeti olan bir olay var. diri diri gömülen 3 günlük bebek ile tek farkı daha anne karnını terk etmemiş olması olan, doğduktan sonra her şeyinin gelişmiş olduğu, makine desteğine gerek olmadan yaşayabileceği net şekilde görülmüş olan, acımasızca kanunlar müsaade ediyor diye öldürülen, kendisi daha erken davranıp doğmak istese kanunen öldürülemeyecek bir bebek var. bu cinayete karşı çıkmak haddimiz değilmişmiş hassiktiriniz hassiktiriniz hassiktiriniz... kölelik zamanında kölelerin öldürülmesine karşı çıkanlara senin haddin değil diyenlerin torunları bunlar. kötü tohumlar. bencil aşağılık yaratıklar.

  yeni güncelleme:
  şimdi de vicdanlarını rahatlatmak için cenaze töreni düzenleyip mezar yaptıracaklarmış utanmadan. madem öldürdünüz onun can olmadığını düşünerek, o zaman atın çöpe gitsin can değilse. eğer can ise niye öldürdünüz? öldür ondan sonra cenaze yap kendini rahatlat. insanlar bencillik ve hırslarının etkisi ile hayatları boyunca taşıyacakları yanlış kararlar alıyorlar. kanunların buna yol vermemesi engellemesi lazım, devletin madem sen istiyorsun artık fetüslükten çıkmış yaşayacak çocuğa ben bakarım demesi lazım. kanunlar da çanak tutuyor aman sgk masrafları artmasın diye. hatta anladığım kadarıyla kanunda açık olarak bu ibare yokmuş tüzükte doğuma kadar öldürülebileceği düzenlenmiş. eğer öyleyse o tüzüğü kimbilir nasıl nazi özentileri hazırladı. tüzüğü neticede vekiller değil bürokratlar hazırlıyor.

  not: bu arada aile fakir değil, çocuğu öldürmeyin biz bakarız diyenler de fakir değil, her türlü sağlık ve eğitim desteğini fazlasıyla karşılayabilecek durumda. burada sadece annenin istememesi yüzünden öldürüldü o çocuk.

  güncelleme:
  çocuğun dışarıda ekstra iğneye gerek kalmadan öldüğünü, annenin 12 saat sancı çektiğini ve ben ne yaptım diye ağladığını, çocuğu görenlerin her şeyi tam ve klasik down özellikleri taşımayan gayet normal görünümlü güzel bir tombiş morarmış bebek gördüklerini, aslında istemeyen ama karısının zoruyla imza veren babanın yıkıldığını haber aldım. bunu destekleyen tüm nazi özentilerine ve bencil yaratıklara de kafam girsin. hepsi umarım acılar içinde ölürler. ayrıca dünden beri bana özelden küfredip uçuşa geçen gerzek yaşam formları gittiği için sözlük biraz temizlendi. ara sıra bu z kuşağı özenti bencil ruhsuz vicdansız gerzekleri özelden küfrettirecek böyle entriler şart.

  idraksiz ve sonuna kadar okumayan salaklara özel son açıklama:
  1. olay ve yasal durum son derece gerçektir daha fazla açıklama yapmadı isem olayın taraflarını afişe edip küfrettirmemek içindir. hukuken böyle bir şey olamaz diyenler bi bok bilmiyor
  2. bir çoğunuzun babası yaşındayım hatta içinizde babası belli olmayan varsa babası olma ihtimalim dahi var. bu konuyu çok iyi analiz edecek, çocuğunuz down sendromlu olabilir diyen doktora neyse ne diyen ve test yaptırmayan, sonuçta sağlıklı doğan bir çocuk babasıyım, test yaptırsam kim bilir ne çıkardı
  3. muhafazakar değil ignostik bir özgürlükçüyüm ve yaşamı savunurum, bu yaşam anne karnında olsa da savunurum, sana laf düşmez diyenlere koca bir hasiktir çekiyorum ve kendini savunmayan mzlumlar için herkese laf düşer diyorum
  4. cehennem konusu ise hem bunu yapıp hem varsa cehenneme gitmeyeceğini düşünen eksik dini bilgililer için açıldı

  düdüt: başlık niye taşındı?! bebek aldırılmadı, öldürülerek normal doğum yapıldı. aldırma değil bunun adı.
  düdüt2: hukuken o bebeğin hakkı olmasa da benim ve benim gibi insanların vicdanında vardır ve onun hakkı adına konuşuyorum. mazlumlar adına konuşmak ahlaki bir görevdir. siz eğer varsa cehennem odunu olacak bencil yaşam formları bunu anlayabilecek vicdan ve ahlaka sahip değilsiniz. evet cehennem odunusunuz eğer varsa öyle bir yer... innel insane le fi hüsr... her ne kadar sağlam bir dini bilginin ardından ignostik olsam da siz insan şeytanlarını gördükçe umarım cehennem vardır diyorum

  ön edit: olay tamamen gerçektir. ve evet çocuk 7 aylıktı anne karnında. başka da bir problemi yoktu ve bugün öldürüldü gayet yasal olarak. yasal olduğu için sorun yok diyenleri de yasalar bir gün değişir de recm yasal olursa yarı beline kadar beline gömülü halde aynı şeyi söylemesini bekliyorum. bir şeyin yasal olması doğru veya vicdani olduğu anlamına gelmez.

  asıl ilk entari:

  yasal olarak mümkün olan, bugün 2. derece bir tanıdığımın yaptığını duyduğum korkunç olay.

  7 aylık bebeği annesinin karnında öldürerek doğurttular. hatta büyük olduğu için doğduğunda ölmemiş olma ve ölmesi için ektra ilaç verilme ihtimali vardı (bu da yasalmış dediklerine göre) ama masum bebek ilaç verilir verilmez kalp atışı durmuş.

  evet bu insanlık dışı vahşet yasal kılıflı. çünkü kanunlara göre anne karnında daha kanuni hak ehliyetine sahip olmamış kromozom sayısı 1 fazla olma suçlusu bir bebeği öldürmek yasal. doğsa yaşayacak olan bir bebek dahi olsa.

  oysa ki bir şeyin kanuni olması onun ahlaki olmasına gelmez. her kanun ahlaki ve vicdani değildir. kanun izin veriyor diye bunu yapmak kanuna sığınarak cinayet işlemektir ahlaken ve vicdanen ve varsa allah katında. zaten bu cinayete izin verecek bir yaratıcı ile işim olmaz.

  ben dış kapının dış mandalı olduğum için direkt bir şey söyleyemedim ama söyleyebilecek olanları etkilemeye çalıştım. ama nafile...

  eve alınacak bir köpekten daha fazla bir bakıma ve sorumluluğa ihtiyacı olmayan bir küçük canı, aman çocuğum özürlü demesinler, aman bakımı ile uğraşmayayım gibi gerekçeler ile kanunu kendine kılıf eden bir annenin isteği ile öldürdüler...

  üstelik hem annenesi hem babaannesi hem de 3. kişiler "sakın öldürme sen bakmıyorsan biz bakarız" dediği halde özürlü çocuğu var demesinler diye öldürdü o kız meleği, anne sıfatı taşımaması gereken annesi istedi, doktorlar öldürdü, yasal bir şekilde...

  yani sadece yasa ile bitmiyor, ahlak ve vicdan lazım...

  edit: anneannesi ve babaannesi ben bakarım dediği halde yaptılar diyorum, gerizekalı çıkmış üstüne alıp sen baksaydın diyor. okuma ve anlama özürlü embesil. yüzü aşkın gerizekalı da bu satırları okumadan favlamış. doğacak çocuk bu oksijen israflarından daha akıllı ve dünyaya daha faydalı olacaktı muhtemelen.

  düdüt: bebek cinayetine karşı çıkmak ahlaki ve vicdani bir duruştur. vicdanen buna karışır ve yargılarım, çünkü cinayettir yasa izin verse de. idam da bazı ülkelerde yasaldır ama aslen cinayettir.

  büdüt: yarası olup da gocunanlar damlamış.

  zedit: down sendromlular acı çekerek yaşamaz, gayet sosyal ve neşeli yaşar.

  yeter be edit: o zaman doğduktan sonra da öldürün, 7 aylık gelişimi neredeyse bitmiş, doğsa yaşayacak bebeği ha içeride ha dişeride öldürmüşsün ne farkediyor? kanun demeyin onunla ilgili yeterince açıklama yaptım.
 • haklı ve doğru bulduğum, benim ahlâk kurallarımda yeri olan durumdur.
 • anne karnindan cikti ise yanlis; anne karninda ne kadar erken o kadar iyi. hamileligin ilk haftalarinda genetik test standart olmali.
  otesinde; tamam ileride down sendromlu bebegin olacak olursa yasatirsin.
  baskalari adina, baskalarinin hayatlari uzerine karar verme.
 • doğru karardır. o çocuk hayatı boyunca acı çekerek yaşayacağına daha hiçbir şeyin farkıda değilken bunun yapılmasına yanlış demek için dinci veya aşırı solcu olmak lazım.

  edit: aşırı dinci demedim. dinci dedim. aşırı dinci yazıp durmayın sağa sola. biraz kendinizi teoloji konusunda geliştirin.
 • bizim hastalığımız bu işte!!

  hiç yaşamadığımız durumlar için yargıyı dağıtmak/eleştirmek/hüküm vermek!!!
 • 3 kişiyi öldürmektense 1 kişiyi öldürmektir bence.
 • onun bir adı var: kürtaj

  çok doğru bir harekettir. çocuğa yazık
 • bence bebekler 2 yasina kadar aldirilabilinmeli
 • çocuk anne karnındayken down sendromu teşhisi konsa bile bunu allah katında sınav olarak görüyor bu toplum. anne-baba için katlanılması gereken bir sınav ama çocuğu düşünen yok. hayatı boyunca farklı bakışların odağında olacak, sağlığı ve psikolojisi normal bir insana göre daha kötü olacak. bunu düşünme kapasitesi olmayan insanlar çıkıp cinayet diyorlar. bağnazlık inanılmaz boyutlarda.

  ailesi gayet sağlıklı bir karar almış. olması gerektiği gibi.
 • zor bir durum, allah kimsenin başına vermesin ama doğrusunu yaptığını düşünüyorum. yaşadığımız dünya zaten acımasız, bu dünyaya o masum meleği getirmek haksızlık olacaktı. anne hakkında atıp tutmayın, o ister miydi böyle olmasını? çocuğunun yaşayacağı sıkıntıları düşünmüştür kesin yazık. doğurması bencillik olurdu bence.
hesabın var mı? giriş yap