şükela:  tümü | bugün
 • mozilla icin bir eklenti olarak kesfettigim youtube, pikniktube ve daha bilimum siteden videolari indirmenize yarayan browser aparati
  https://addons.mozilla.org/…n-us/firefox/addon/3006
  http://www.downloadhelper.net/
 • gördüğüm kadarıyla şu site bu site diye bir sınırlandırması olmayan her türlü flash video yu çatır çatır indiren eklentidir, kırk yıllık ook sevdamı bırakmama sebep olmuştur. bunun yanında eşantiyon olarak size güzelinden video siteleri de tavsiye eder.
 • kimi zaman çatır çatır sayfadaki flash videoyu indirirken kimi zaman kör, sağır, dilsizi oynayan mozilla eklentisi. ayrıca kapattığınız sayfalardaki videoları da indirme listesine aldığından yanlış videoyu indirmenize de sebep olabiliyor.
 • last fm , myspace vs gibi sitelerde calan sarkilari bilgisayara mp3 olarak indirmek icin kullandigim pek yararli plugin.
 • online video izlenebilecek siteleri bile tavsiye eden plug-in. yüzlerce site arasından hiç daha önce duymadıklarınıza girip video izleyebilir/indirebilirsiniz. http://www.vidohe.com/ adresinde bu siteler hakkında puanlar verilir, commentler yazılır ve bunlara göre doğrudan mozilla içinde sıralamalı olarak siteleri görebilirsiniz. afferin lan.
 • directory listing yapabildiğiniz sitelerde jpg'lerin* bulunduğu klasörü açıp, sağ tıklayarak downloadhelper menüsünden adı benzer olan tüm ortam dosyalarını toplu halde indirebilen süper eklenti.

  bu özelliğe abandıktan sonra her 100. dosyayı indirdikten sonra "gelişmemize yardımcı olmak ister misiniz?" şeklinde oldukça kibar ve mazlum bir soru soruyor, "bir daha beni bunun için rahatsız etme" derseniz gıkını çıkarmadan indirmeye devam ediyor.

  müthiş vallaha...
 • flv jeneratörü.

  günün ipucu:

  renkli toplar dönmeye mi başladı? hemen yanındaki oka tıklıyorsunuz, sonra (genelde) en alttaki isme tıklıyorsunuz ve "kaydet" diyorsunuz. şimdi herkesin bildiği çok basit bir şey olsa da biraz hokkabazlık zamanı: firefox indirme yöneticisini açıyorsunuz ve inmekte olan flv'ye sağ tıklayıp "özellikler" diyorsunuz. çıkan pencerede "nerden" kısmındaki adresin tamamını kopyalayıp flashget veya diğer indirme programına yapıştırıyorsunuz ve firefox'un aheste indirmesini beklemiyorsunuz. dikkat: kimi siteler video için random db access generate ettiği için (misal tube8) linkin belli bir süresi var, 5 dakika mı ne. 5 dakika geçtikten sonra videonun olduğu sayfayı tekrar açmanız gerekebilir. demem o ki indirme programınız download'a başlamadan pencereyi kapamayın. ama ff'in indirdiğini iptal edebilirsiniz, ona izin veriyorum.
 • popüler firefox eklentisi. sitelerdeki video ve resim dosyalarını bilgisayarınıza kaydedebilmenizi sağlar. indirilebilecek bir dosya olduğunda eklentinin logosu hareket etmeye başlar. video dosyalarını flv biçiminde kaydeder ama converthelper programı ile flv dosyalarını avi biçiminde kaydedebilmenizi de sağlar vesaire vesaire... ama şu zamanda flasgot da artık videoları indirebilmemizi sağlıyorken pek de gerekli olmayan bir eklentidir.
 • insanin hayatini perisan eden bir eklenti bu.

  fizy'den dinleyip de hic bir yerde bulamadigim sarkilari zink diye bulup zonk diye bilgisayara indirme aparati.

  zink, zonk kafiye olsun diye degil bu arada. sarkiyi fizy'den calarcalmaz buldum diyor, tiklar tiklamaz da 8-9mb'lik sarkilari saniyesinde indiriyor.

  yemiyoruz, icmiyoruz, sarki indiriyoruz...zor durumdayiz.
 • firefox'u kurduğumda yüklediğim ilk eklentidir. çok kullanışlı.