şükela:  tümü | bugün
 • japon yönetmen tarafından * tarafından 2017'de çekilmiş gereksiz bir gerilim filmi. hatalar, gereksiz uzun sahneler ve sağlıksız bir gerilimle dolu. klasik gençler var, uzun yolda lastik arızası ve bir keskin nişancı. 2 sn izleyip 20 sn ilerletin. kitamura burayı okuyorsun biliyorum.kısa film yapsaymışın daha iyiymiş.
 • daha önceki filmlerini ve tarzını sevdiğim japon abimiz ryûhei kitamura'nın gore soslu 2017 yapımı, tek mekan korkusu diyebilirim. 'aklıma süper bir fikir geldi' diyerek çekmeye başladıklarını düşündüğüm bu film, açıkçası orta metraj bir film için ideal olabilirmiş. maalesef ki tam 1 saat 30 dakika için anlamsızlıktan öteye gidemiyor. filmin ilk 20 dakikasını epey bir diken üstü izledim. huzurlu bir sessizliğin içinde her an bir şey olacak gerilimini iyi vermiş yönetmen. abimizin ayrıca diğer filmlerinde olduğu gibi şiddet/gore düzeyini yüksek tuttuğunu söyleyeyim. öveceğim noktalar bu kadar
  oyunculuklara gelecek olursam. gayet vasattı. böylesine bir terrorun ortasında kalıp, sanki kahvaltı da bozuk yumurta yemiş bakışlar falan, öf yani. film ortalarının sonuna geldiğinde (nasıl bir tanım bu!) az biraz toparlıyor olsa da, iş işten geçmiş oluyor.

  yönetmenin diğer filmlerinde olduğu gibi, eğleneceğimi düşünerek başladığım film, maalesef bana beklentilerimi veremedi. bir süre sonra, bitse de kapatsam şu filmi diye düşündüm.
  ancak gore alt türüne aşırı ilgi duyanlara tavsiye edilebilecek olan film.

  imdb sayfası
 • rezalet ötesi bir film. "ben bunu niye izledim ki?" diye kendime kızdığım bir iki filmden birisidir. kesinlikle boşa vakit kaybı. uzak durun!
 • film gayet güzeldi. beklentiyi çok çok yüksek tutmadan izlerseniz, sizi tatmin edecek düzeyde güzel bir film. sonu biraz daha güzel bitse 8.0 puan verirdim fakat, puanım 7.0 .
 • yönetmenliğini ryûhei kitamura'nın yaptığı, başrollerinde kelly connaire, stephanie pearson, rod hernandez, anthony kirlew, alexa yeames ve jason tobias'ın yer aldığı 2017 yapımı film.

  film, dünya prömiyerini geçen sene eylül ayında gerçekleştirilen 42. toronto film fesivali'nde yapmıştır.

  film, kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde arabalarının lastiğinin patlaması sonucu yolda kalan bir grup gencin kendilerini birer birer avlamaya çalışan acımasız bir keskin nişancıyla olan mücadelelerini anlatıyor.

  --- spoiler ---

  bir arabaya doluşup geziye çıkan altı üniversite öğrencisi, lastiklerinden birinin patlaması sonucu ıssız bir yerde yolda kalırlar. hayatta kalmak için zorlu bir mücadelenin başlangıcında olduklarından henüz habersizdirler. lastiği değiştirmek için arabadan indiklerinde bunun aslında bir kaza olmadığını anlarlar. aniden üzerilerine kurşunlar yağar. etrafta kimsenin olmadığı, telefonların çekmediği bir yerde, kendilerini gizemli, acımasız bir keskin nişancı tarafından kuşatılmış halde bulurlar. yardıma muhtaç bir halde başka bir aracın gelmesi için dua ederler. nişancı bu masum gençlerin işlerini bitirmek için aceleci davranmaz, sessizce ve sabırla uzun uzun bekler. kurbanlarını zekice hamleleriyle şüpheye ve dehşete düşürür. böylece güneşin kızgın sıcaklığı altında her iki tarafın becerikliliği de test edilmiş olur. yeni kurbanların katılmasıyla büyüyerek devam eden bu çirkin oyun içindeki ateş hattı da hızlanmaya başlar. akşam vakti, kimsenin geçmediği bu dehşet yolu artık saklambaçların oynandığı; harap olmuş arabalar, mayınlar ve cesetlerle dolu bir cehenneme ve biçare kurbanlarla dolu kanlı ve dumanlı bir savaş alanı haline gelir. gün doğumuna doğru her şey daha da kötüye gidecektir.

  --- spoiler ---

  film, konu ve işlenişi ile türünün hakkını veriyor. çok yüksek beklenti ile izlenilmediği takdirde beklentiyi karşılayacak bir konu işlenimi karşılıyor seyirciyi. prömiyerini her ne kadar toronto film festivali gibi prestijli bir film festivali'nde yapsa da film kesinlikle bağımsız bir yapım olarak nitelendirilemez. sanatsal yönün neredeyse sıfır olduğu, aksiyonu ve gerilimi bol bu yapım olsa olsa film festivallerinde korku ve gerilim türündeki filmlerin gösterildiği gece yarısı gösterimlerinde izlenebilecek seviyede. konusu her ne kadar sıradan olsa da film, işlenişi ile hiç sıkmadan izletebiliyor kendini. filmi daha önceden izlemiş olduğum desierto adlı filme oldukça benzettim ayrıca. o filmde de bunun gibi bir tetikçi sınırı geçmeye çalışan mültecileri teker teker avlamaya çalışıyordu. filmin süresi bana kalırsa oldukça idealdi çünkü bu tür gerilim dolu filmlerde süreyi uzun tutmak yer yer tempo sorunlarına yol açıyor ve seyircinin ilgisinin kaybolmasına neden olabiliyor. bu filmde süre oldukça verimli kullanılmış ve ilk 10-15 dakikayı saymazsak neredeyse tamamında aksiyon ve heyecan hakim. filmde birkaç küçük mantık hatası dışında başarılı diyecektim fakat son sahnede yer alan saçmalık yüzünden filme bakışım oldukça değişti. o şekilde bir sonla bitmese belki de daha iyi hatırlayabilirdim filmi. ayrıca filmde en öne çıkan özelliklerden biri de oldukça kanlı sahneleri barındırması ve olumsuz özellikleri bu yönüyle biraz olsun kapatmasıydı.
 • b filmi sayılabilecek bir film. hatta direkt b filmi diyorum amına koyim. itirazı olanın da götüne koyayım.

  böyle filmler neden türkiye'ye geliyor biliyor musunuz? o kadar boktan bir sinema sektörümüz var ki yarrak kürek çekilen korku-komedi saçmalıkları yüzünden salonlarımızda böyle ikinci sınıf yabancı filmler rahatlıkla yer buluyor.