şükela:  tümü | bugün
 • gönlün istediğince, canın çektiğince, dilendiği kadar...

  - doya doya yaşayamadan geçti gitti...
 • demir demirkan şarkısı
 • sözleri pek bi kısa olan şarkı.*
  sozlerini de yapistirayim tam olsun:

  biraz üzgün biraz dargın öyle sessiz kaldım ardından
  unut aldırma
  benim olsun geçmişe bakma ben yaşatırım sen canını sıkma
  unut aldırma

  al yanına hepsi benden
  bir kaç nota bir sebepten
  bir cümle söz şu yürekten
  yandığım günden

  doya doya yaşa yaşarsın bir defa
  dokunmasın deymesin hayat sanaaaaaa
  doya doya yaşa yaşarsın bir defa
  hadi deysin ayrıldığımıza
 • avea'nın orospusu olmuş ikilemedir.
 • demir demirkanın özellikle üstsüz (!) olarak dövmeleriyle yakın plandan çekilen bölümlerini pek bir beğendiğim bir klip olmuştur.
  klip de şuradan izlenebilir :

  http://www.youtube.com/watch?v=kghrvr9rchq
 • eski halini yeni haline her halükarda tercih edeceğim demir demirkan şarkısı. özge fışkın bir şarkının içine nasıl edilir dersi vermiş adeta. sadece şarkıyı farklı tondan farklı yerlere tonlamalar yaparak söylemekle 'yorum' yapılmıyor sevgili fışkın. duyguyu kaybetmemek gerekli en azından o yeniden yorumlama yapmaya çalışırken.
 • orijinâl hâlinin güzelliğine zerre yaklaşamamış bir yeniden yorumlama olmuş. düzenleme fenâ değil, gerçi orijinâlindeki bin basar ama asıl facia vokâllerde.

  bir de bunu yeniden yorumlamak neden, best of mu çıkıyor nedir?
 • yeniden yorumlanması yerine eskisini bir daha sunmak çok daha iyi olurdu. nitekim eski versyonundaki sertab erener-olduğunu düşündüğüm- vokaller ve muhteşem gitar solosu -oy oy oy oy- tabii ki de bir daha yazılamazdı. demir demirkan neden eski şarkılarını yeniden pişirerek sunmaya çalışıyor sorusunu akla getirir. eski albümlerini bir daha basmak, aynı soundu korumaya çalışarak bir konser albümü yapmak, best of çıkarmak gibi çözümler varken içine sıçmak senelerce mükemmel diye nitelendirdiğimiz adamlara yakışmamıştır. bu kadar şey yaptıktan sonra 3-5 sene ara verse de kızmazdık halbuki..
 • demir demirkan & özge fışkın'ın seslerinin gayet uyumlu olduğunu ve ikisininde müzisyenliğine neden hayran olduğumu bana hatırlatan enfes şarkı.
  e burası ekşisözlük, arkadaşlar sağ olsunlar boş durmamışlar, bir iki entryde şarkıya, müzisyenlere, emeğe bir çırpıda bok atıp rahatlatmışlar kendilerini.
  bir sözlük klasiği olarak *eskisi çok daha iyiydi bu sıçmış genellemesine rastlıyoruz o da güzel.
  tabi iyi- kötü yorumlar olacak, adam beğenmemiş *kıyaslamış, yazmış söylenecek fazla söz yok ama şu entry (bkz: #23805968) pek bi hoşuma gitti. (bkz: vatkenaydusamtaymz) üşenmemiş çalıntı olduğunu ipatlamış. bir de resmen yazmış ya hani... bir tane fazla s koyup ressmen yazsaymış ya... (bkz: penguen) (bkz: görgüsüz) (bkz: barış atar) (bkz: bir barış atar silsilesi)

  klibin sonunda yazmış adamlar zaten '' erica janunger'in weitless adlı performansından esinlenilmiştir'' diye.
  yani bok atacaksan da...
 • hafiften planking havası hissettiğim klibe sahip demir demirkan şarkısı.