şükela:  tümü | bugün
  • http://www.dr.com.tr/

d&r ın online alışveriş yapılabilen sitesi olur kendileri. url verip bırakmışım zamanında ama olsun.
  • bedavaya anormal hizli gonderi yapabilen ali$veri$ sitesi.

$oyle ki, 5o lirayi gecen ali$veri$lerinizde kargo parasi almiyorlar. yurtici kargo ile ucretsiz gonderiyorlar. tedarikci de zaten bizzat d&r oldugu icin, temin a$amasinda fazla bekletmiyorlar.

22 haziran gunu saat 14:oo'te verdigim sipari$i 24 haziran gunu saat 15:oo'te evime (ustelik malatya'daki evime) ula$tirmi$ olmak gibi bir ba$arilari var. payla$mak istedim.

oyle "super hizli gonderi" gibi bir iddialari da yoktu oysa. ama pazar gunu sipari$ ettigim 7 adet dvd an itibariyle kiriksiz, ciziksiz elime ula$mi$ bulunuyor. takdir ettim.
  • beni delirmenin eşiğine getirmiş dandik site. bir türlü alışveriş yapmaya muvaffak olamadım. üyelik işlemlerinin hepsini yapıyorum, "üye oldunuz, buyrun deli gibi alışveriş yapın" mesajını da görüyorum, sepetimi dolduruyorum, siparişi tamamla diyorum. o da bana diyor ki üye girişi yap. e tamam madem diyorum, e-mail ve şifre giriyorum. bir mesaj: e-mail ya da şifre bilgisi yanlış. tekrar deniyorum, kontrol ediyorum, ı ıh, mümkün değil. tekrar tekrar yapıyorum lakin nafile. a bi problem var herhalde bugün, dur bi de başka gün deneyeyim diyorum, yine aynı şey. çıldıracağım ya. en son müşteri hizmetlerini aradım, böyle böyle dedim alık olduğu sesinden belli bir kıza "ee taam ozaman siz infoetdiyenarkomtereye mail atın, oradan şeyaparlar" şeklinde bir cevap aldım. sinir olsam da, haymnakoyyimbuneyeaaa diye söylensem de maili de döşedim misler gibi, şimdi cevap bekliyorum.
    kasti yapıldığını düşünüyorum artık bunların. yani diyorlar ki;
    ya gidin mağazalarımızdan alın kitaplarınızı falan ya da almayın. illa online alacağım diyorsanız bir sürü site var alışveriş yapabileceğiniz, gidin oralara.
    sonuç olarak bunu çıkarıyorum ben bu olaylardan.
    çok sinirliyim.
  • on numara ali$veri$ sitesi, bir de $u illallah dedirten tedarik surecleri olmasa.

bazen bu adresten ali$veri$ yapan tek insan benmi$im gibi geliyor, batacaklar diye korkuyorum. 50 lirayi a$an ali$veri$e kargo ucreti odememe olayi olsun, worldcard'a diledigince vade farksiz taksit imkani olsun, vazgecilmez oldu son birkac aydir benim icin.

burdan dogan grubuna akil vermek gibi olmasin ama, $ayet batma tehlikesiyle kar$i kar$iya kalirlarsa domain'i turk tabipler birligine falan birkac yuz bin dolara satabilirler bence..?

sonra da 20 dolara mis gibi sifir kilometre domain alirlar,

www.diyenar.com.tr

nasil? super.

(batmayin lutfen lan uhuh)
  • tedarik süreci olayını abartıp sipariş verdiğim spore pc dvd yi 9 günde ancak adrese ulaştırdılar. hayır kendime alsam sorun değil , hediyeydi valla. tabi benim de sipariş sırasında hediye sahibini arayıp " şiparişi verdim , 2-3 güne elinde olur " demem olayın tuzu biberi oldu.
  • tedarik süreci kitapyurdu ile kıyaslandığında gayet iyi olan ve kitaplarınızı çok sağlam karton kutularda elinize ulaştıran site. fiyatlar da oldukça uygun.
  • hiçbir şeyden anlamayan, suratsız, angut diyenar elemanlarıyla karşılaşıp sinir krizine girmiyim, hadi bu sefer de kolaylık olsun diye bu sitelerini kullanayım dedim. kartım da yoktu kartım da adresime gelsin dedim. siparişlerin adrese teslim olayını geçtim zaten. o ortalama dokuz on gün falan anlaşılan. acelem yoktu, beklerim dedim. verdim siparişimi bir sürü film olarak. bir kere siparişlerim eksik geldi. eksik olduğunu belirtip irtibata geçip mail attım. en sonunda şu şekilde özetlenebilecek bir mail geldi "özür dileriz, şikayetinizi belirten bir not ve faturanızın fotokopisi ile yurtiçi kargo şubesine gidip bize karşı ödemeli gönderirseniz durumu değerlendiricez". yani düşün parayı veriyorsun, hizmeti doğru dürüst alamıyorsun bir de bunu kendin halletmen, durumu ispatlaman falan gerekiyor. anlayacağınız müşteri memnuniyeti mükemmel! bu noktaya gelene kadar attığım mailları da şimdi yazamıycam. yalnız iyice çemkirmesseniz doğru dürüst okumuyorlar söyliyeyim. okumadıkları için anlamıyorlar da tabii. telefon açsam saçma sapan cevaplar alıcam eminim ondan açmadım. bu arada siparişim iki seferde ancak tamamlanabildi ve iki tane kart göndermeleri de gerçekten süper oldu. bir sipariş daha yapsam bir kart daha gelir diye düşünüyorum. fazla kart göz çıkarmaz prensibi var heralde.

kısacası anladığım kadarıyla diyenar denen müessese gayet ciddi! bir müessese. ulan bir kağıda bakıp on küsür tane cd'yi paketleyemiyorsunuz, bir kart olayını halledemiyorsunuz, mağazanıza gelip bir film sorsak adamın suratına mal mal bakıyorsunuz, aramak zorunuza gidiyor çünkü, kardeşim siz ne boka yararsınız. oraya eşek bağlasak bu kadar zamanda öğrenirdi be. bir daha diyenar denen yere uğramamaya ve tanıdıklarımı da uğratmamaya yemin ettim. illa kullanacam ben bu siteyi derseniz tavsiyem öyle ancak bir iki tane birşey ısmarlayın bu siteden. yoksa bir haltı beceremeyen bu tiplerle muhatap olup "sizi bana sayıyla mı verdiler ulaannn" diye bağırmanız olası.
  • ayrintilari hic du$unulmemi$ bir tasarimi olan site.

girer girmez orta kisimda ki cercevelerin borderlarinda ki tutarsizlik goze carpiyor.
    ustte ki flash animasyon olsunda bitsin dercesine yapilmi$.

sanki bo$luk doldurma oynami$ bunu yapan "-eh burasi bo$ hemen bi banner atayim, renkleride gotumden sallayayim buraya sari buraya acik ye$il ohhh miss"

inaniyorum ki tasarimcidan yada bu sitenin arkasinda ki ekipten kaynaklanmiyordur, en ufak detayi kendine sorun eden cok bilmi$ yoneticilerden ileri geliyordur...
  • arama fonksiyonunu geliştirmiş site. mağazalarından alışveriş zaman zaman zor oluyor, özellikle kalabalık saatlerde müşteriler raf düzenini değiştirebiliyor. (yana yakıla aradığınız korku filmini çizgifilmlerin arasına bırakan dangolar var). bazen de personelin sıkıntılı zamanına denk geliyorsunuz, ekranda karşısında duran ismi tıklamak yerine, gidiyor kendi bildiği isimle arama yapmaya devam ediyor ya da bir hatun yardım isterse sizi tamamen bırakıp kadının / kızın peşinden gidecek kadar damsalak olabiliyor. bu siteden alışveriş yapmak, "aaa, sahi kadının bu filmi de vardı!.." gibi hatırlamalara da yol açtığı için iyi oluyor. bir de en yakın mağazadan teslim almak gibi bir seçenek sunabilseler süper olacak!..
  • (bkz: www dr com tr)