şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ilginç bir hanımefendi.
    kendi instagram hesabında şöyle bir şiir paylaşmış ve şiirin twitter'da adueffect isimli kullanıcı tarafından paylaşılıp, dalga geçilmesine azıcık alınmış hatta alınmak ile kalmayıp bu kullanıcıyı dava etmek ile tehdit etmiş. olaya önce kardeşi dahil olmuş sonra da kendisi.. twit altındaki menşınlaşma da şimdiden efsane olmuş.

ilgili tweet

nickbulamadimnolcak kullanıcı adlı yazarın haklı eleştirisi üzerine edit; herhangi bir meslek grubunu ön plana çıkarmak gibi bir niyetim yoktu. konu mankeni şahsın kullanıcı adı "dr" ile başladığı için başlığı öyle açtım. sözlüğümüzün değerli moderatörleri, uygun görüyorlarsa, başlığı düzeltebilirler.
  • millet olarak kafayı sıyırıyoruz.
    tanım: esra ceyda kardeşler benzetmesi suç mu?
  • (bkz: yemeyi)
    (bkz: mercimeyi)
  • sabah sabah sağlam güldürmüş mentionlaşmanın çıkış noktası hanımefendidir.

ablacım sen yazma ya. o yazsın, öbürü yazsın, beriki yazsın ama sen yazma ya da vazgeçtim yaz ama kendine yaz, gizli gizli yaz. okumuş bir kadının ataerkil zihniyetine mi üzüleyim, yine canım ülkemin eğitim sisteminin daha üniversite mezununa bile imla kurallarını öğretememesine mi üzüleyim bilemedim.
  • peki bütün bu anlatılanların doktor olmasıyla ne alakası var? sözlükte ne zamandır kişi başlıkları mesleğiyle beraber açılır oldu? adı geçen kişinin sahip olduğu "ben doktorum" egosunu sözlüğe taşımaya ne gerek var?

tanım: bir doktor!
  • daha önce danismanlik yaptigim bir sirkette, yeni baslayan arkadasa bir saka yapmislardi. internetten ilkokul düzeyinde, enerji ile ilgili bir siir bulup (elektrik dagitim sirketiydi), yeni baslayan arkadasin acik unuttugu ekrani firsat bilip insan kaynaklarina, sirket panosunda yayinlanmasi ricasi ile göndermislerdi. arkadas saka kaldiran bir tipti, epeyce gülüp eglenmistik.
    belki bu da benzer bir durumdur diye düsündüm önce, ama altina yorum yapan kardesi de fake/troll degilse, gercekten icler acisi bir durum. yani, siirin icerigine girmenin cok anlami yok, insanlarin duygulari, düsünceleri (ha komik mi, evet, bence cok komik). ama lise'den sonra en az 10 yil daha okuyup doktor olmus birinin bu kelimelerle, dilbilgisiyle yazmasi insani ürpertiyor.
  • zottirik şiirlerini paylaştığı instagram hesabını dr.lipqueeen/drelifcolak adıyla almıştır, haliyle dr olduğunun belirtilmesi de evladır.

dünkü olaydan sonra instagram hesabını gizliye almış olan ablamız. çemkirmeyi başlatan kardeşine de "istesen bu kadar reklam yapamazdın" diye, gülücüklü şakalı mesaj atmış, kardeşi de, "reklamın iyisi kötüsü olmaz" diye yanıt vermiş. yani her iki taraf da yaşanandan ötürü mağdurdan ziyade, epey halinden hoşnut görünüyor.

tanım: şiiri sadece hobi olarak yazması gereken insandır.

ha diyeceksin ki niye sabah sabah bu kadar döşendin: valla karnım aç, ağustos günü üşüttüm boğazım ağrıyor, en önemlisi de işsizim.
  • kardeşiyle bir üstteki entry'de belirtilen ucuz mention'laşmasının birinin "ben avukatım, mahkemede görüşürüz" yazması ile sona ermesi de çok enteresan. dalga geçme amaçlı olduğu net olan bir tweet'ten bile korkmuşlar.