• modernmuslima isimli ingilizce bir sitede gördüğüm ibare. şaşırdım. demek gurbet ellere yolladığımız fethullah gülen efendi hazretleri vatan hasreti ile sicim sicim gözyaşları dökerken boş durmamış doktora yapmış bir de oralarda. bildiğim kadarı ile sağlık (!) gerekçeleri ile yeni dünya'ya dümen kıran hocfendi gönderdiğimizde doktor falan değildi. bakın o kadar über bir insan ki doktor olmuş oralarda.

şimdi birileri çıkıp "hocfendi'nin fahri doktorası var" da diyebilir. var mı yok mu bilmiyorum ama görünen bir şey var ki sahip olmadığı/olamayacağı titrler hocfendinin mübarek ismi şerifinin önüne konarak ona bir karizma bir saygınlık verilmeye çalışılıyor. hani biz ne olduğunu biliyoruz buralarda da peki bu muhteremi tanımayan etmeyenler? gerçi kör taassupla üfürüğünde bile keramet görenlere göre ordinaryüstür ama o ayrı konu. hans von aiberg için prof denmesi ile fg için dr denmesi arasında fark göremiyorum. basit hesaplar, ufak gözbağcılıklar. gerçi kendisinin haberi bile yoktur. müritler uçuruyor işte.

http://www.modernmuslima.com/…004_05_01_archive.htm
  • turkiye cumhuriyeti doktorlar, muhendisler, avukatlar cumhuriyeti olamaz... dememize yol acan seyhin son aldigi sifat ile artik tamamlanmis tam adi...
    (bkz: ataturk u anlayamayanlarin basina gelenler)
  • fethullah gülen hakkında binlerce sitede onbinlerce yazı varken, kendisinin imzaladığı makaleleri, yazıları vs varken ve hiç birinde dr. ifadesi geçmezken, bir örnekle dünyayı yerinden oynatmaya çalışan hayalperestlerin yeni takıntısı.
    sıcaklardan herhalde... havalar serinleyince geçer bu haller inşallah.
  • bir insana olmadığı bir şeyi yükleyerek değer katma çabası. bir insana söylemediği bir sözü atfetmek kadar kötüdür. valla bak.
    (bkz: kadinlar tecavuzcuyle mesut bir hayat surebilir)
  • gün itibariyle :
    (bkz: dr recep tayyip erdogan)
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap