şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ibrahim halil özyavuz.
  şanlıurfa'nın harran ilçesinde doğmuş. 7 kardeşli bir ailenin en büyüğü. yazın ailesine pamuk tarlasında yardım ediyormuş. ama çalışmış ve girdiği üniversite sınavında üstün bir başarı sergileyerek, cerrahpaşa tıp fakültesini kazanmış.
  o dönem sabah gazetesi bu başarısını haber yapmış.
  http://arsiv.sabah.com.tr/…6948ec09743a6d47ae0.html

  ardından cerrahpaşa tıp fakültesini birincilik ile bitirmiş.
  girdiği eylül 2013 uzmanlık sınavında türkiye 3.sü olmuş. tus hazırlık dershanesi olan tusdata'nın kendisi ile bu başarısı nedeniyle yaptığı röportaj burada :
  https://www.youtube.com/watch?v=3imnguwdze8

  ardından uzman olmuş.

  yaklaşık 1 ay önce fetö soruşturması çerçevesinde tutuklanıp, alınıp silivri cezaevine konulmuş. 2 gün önce intihar etmiş ve bugün haseki eğitim araştırma hastanesi yoğun bakımında vefat etmiş.
  https://twitter.com/…uof/status/1003253368255668224
  https://twitter.com/magdurmesaji_tr
 • ali koç'un başkan olduğu gün ölmüştür.
  ali koç başkan olduğu için bu gencecik doktor kimsenin umrunda olmamıştır.
 • o kadar üzgünüm ki cezaevine girdiğini bile bilmiyordum , çok genç ve çalışkan efendi bir doktor arkadaşımızdı bir karıncayı bile incitecek insan değildi ama soruşturma hakkında en ufak bir bilgim yok.

  intihar ve vefat haberini şu an aldım şok içerisindeyim.
 • adil bir şekilde yargılanamadan vefat etmiş doktor. allah rahmet eylesin..
 • ismini ilk kez twitter'da ölüm haberini paylaşanlar vasıtasıyla duyduğum, başarılarla dolu bir hayata veda eden urfalı genç doktor.
  yukarıda biri 'çabaları onun celladı oldu' demiş. ne yazık ki çok doğru. derslerine çalışmayan, serserilik peşinde koşan bir genç olsa şimdi kalabalık bir ailenin sıradan bir ferdi olarak pamuk toplamaya devam ederdi muhtemelen ya da büyükşehirlerin birine göç etmiş olurdu.

  ama içinde bulunduğu şartların imkansızlığına rağmen çalışıp cerrahpaşa tıp'ı 1.'likle bitiren adam bir cezaevinde intihar ediyor.

  hiçbir hikaye böyle bitmemeli.
 • (bkz: #77687961)

  yazıklar olsun. ibrahim gibi bir insanı bu hale getirenlere yazıklar olsun. binbir zorlukla yetişen bu güzel insanlara bunları reva görenlere yazıklar olsun...

  türkiye çok iyi bir doktoru, ondan önce de çok iyi bir insanı kaybetti. ve en acısı da bu kahredici olayın hiçbir yerde haber bile olmaması. imkansızlıklar içinde bu başarılarla radyolog uzmanı olmuş, bu ülkeye gönülden bağlı bu insanı alıp daha yargılanmadan cezaevine koyan bu sisteme yazıklar olsun. ibrahim yarın belki aklanacak ama ibrahim artık yok.

  yazıklar olsun sana türkiye...
 • umarım kendisine ve ailesine yaşatılanların hesabını soracak bir tanrı vardır. insanın elinden başka bir şey gelmiyor. böyle zamanlarda insan adil-i mutlak bir tanrıdan başka sığınacak bir dal bulamıyor.
 • çok üzücü. bu olayın gündemde olmaması ise ayrı bi üzücü.
 • üniversiteye hazırlık yıllarında bir hocamız öğrencisi vasıtasıyla duyduğu gerçek bir olayı anlattı. istanbul üniversitesi tıp fakültesini kazanan genç bir kız arkadaşımız üniversite kaydı için istanbula gidiyor kaydı yaptıktan sonra bir araba karşıdan karşıya geçen bu kıza çarpıyor ve kız ölüyor. işin trajik yanı okul açılıyor ve hoca ders sonu bu arkadaşınıza söyleyin 1 hafta daha gelmezse dersten kalacak! bir öğrenci de hocam arkadaş gelemez çünkü öldü. hocamız bize bu hikayeyi anlatıp gençler herşeyin hayırlısını isteyin demişti. ne de haklıymış... bu ölen doktor kardeşimizin durumu da bu olaydakine benziyor bazen herşey tamam çok iyi gitti dedikten sonra bakıyorsun ki bütün emeklerin yerle bir olmuş. allah gani gani rahmet eylesin özellikle ondan umutlu onunla gurur duyan ailesine de bol bol sabır versin.
 • allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. çok yazık ülkede masumlar ölürken suçlular krallar gibi yaşıyor. adalet hiç bir zaman yerini bulamayacakmış gibi geliyor ...