şükela:  tümü | bugün
  • yıllar önce karşılaştığım bir doktoru hatırlatan lisans diploması iptal edilmesi gereken medyada boş boş konuşan akıl ve bilimden uzak olup, olan biteni bir ilahi güçle ilişkilendirmekten başka bir işe yaramayan zırvalar bütününü oluşturan saçmalar.

yıllar önce de gözümde retinada yaşadığım bir problem dolayısıyla kontrol altında tutuyordum gözümü ve takip halindeydim. o zamanki takip eden doktor henüz bir tehlike oluşturmadığını bu nedenle kesin tedavi sağlamayacak lazer tedavinin gerekli olmadığını söylemişti. yani acil bir durum söz konusu olmadığı için göze böyle bir müdahalede bulunmayalım, sen belirli aralıklarla gel takip edelim gözünü dedi. bir gün doktora gittiğimde bugüne denk gelmesi çok iyi oldu hocamız geldi o görsün bir gözünü dedi doktorum. iyi dedik. hocaları olan doktor baktı gözüme ve bana hiçbir şey söylemeden benim doktora randevu defterinden operasyon günü verdi. ben de döndüm, ya hani çok da gerekli değildi dedim. hemen gün verince de hafif panik oldum doğal olarak. bir açıklama bekliyorum sonuçta. hoca olan doktor bir anda sil onu sil sil dedi. istemiyorsa neden operasyon yapalım dedi. doktor böyle aptalca triplere girince kendimi izah etmeye çalıştım. böyle bir operasyonun gözüme zarar verebilme ihtimali var mi diye sorunca durumu allah’a bağlamıştı o da. öyle takdir ederse yapabileceği bir şey yokmuş hanımefendinin. hınçla çıktım odadan. sonra kızdım kendime tıp okuyacağına neden ilahiyat okumadın ki ya da evde oturup kısır filan yapsaydın demedim ki diye. her neyse al birini vur ötekine.
  • (bkz: #104176565)