şükela:  tümü | bugün
  • 38.7 ateşle bezmialem tıp fakültesi hastanesi çocuk acil servisine getirilen bebek hastasını ateşini kontrol altına alınmadan evine gönderen pratisyen doktor.

evet yanlış okumadınız. koca üniversite hastanesinin çocuk acil servisinde prastisyen doktor nöbet tutuyor ve acil vakalara müdahale ediyor. istanbul eğitim ve araştırma hastanesi ise çocuk bölümü olmadığı için çocuk hasta kabul etmiyor. ee bezmialem'de çocuk servisi var ama pratisyen nöbet tutuyor? sonra utanmadan koca koca doç'lar, prof'lar hemen hastanenin yanında bulunan üniversitede doktor yetiştiriyor. yahu daha çocuk acilinde çocuk doktorun yok sen derse girsen ne yazar, girmesen ne yazar.

her neyse. 40.8 ateş ölçtüğüm çocuğumu parol verdikten ve bazı soğuk uygulamalardan sonra ateşi düşmeyince bezmialem üniversitesi hastanesi çocuk acil servisine götürdüm. dr. musa rahimiöz'e ateşini 40,8 ölçtüğümü söyledim. antibiyotik verdi şutladı. biz gelince yarım kalan sosyal medya gezintisine devam etti. zaten başında bir süre bekledikten sonra hafif sert kolay gelsin diye dürttükten sonra ilgilenmeyi lütfetti.

ateşi ölçüp kontrol altına almadan direkt bizi paketleyip cep telefonu ile sörfe devam etmek istediğini görünce "ateşini ölçmeyecek misiniz?" diye sordum. arka taraftaki hemşireleri işaret etti, onlara ölçtürün o zaman dedi. ölçtüler, parol biraz işe yaramış ki 38.7 gösterdi. tekrar doktorun yanına gittim, durumu söyledim. "tamam ilaçları alıp eve gidebilirsiniz" dedi. işte insan hayatı bu kadar ucuz. sosyal medyada kankilerinin ne paylaştığını görmek için daha fazla beklemek istemeyen ve çocuk acil servisinde nöbet tutabilen bir pratisyen hekim, 1 yaşından küçük bir çoçuğun ateşini kontrol ettirmiyor bile. sen hatırlatınca hemşireleri gösteriyor. ateşi 38,7 olan hastasını da eve paketliyor. sonra da doktora şiddet haberleri. bunun gibi doktorların yüzünden işini dürüst yapan çalışkan doktorlar zor durumda. allah sağlık sistemini bunun gibi doktorların elinden kurtarsın.