şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir profiterolu yapmak için neden doktora ihtiyaç duyuyorlar hala anlamıyorum...
 • alın efendım alın, pısman olmayacaksınız. garantısı benım. dısarda satılan profıterolden cok daha lezzetlı, hazırının 4 topu ıcın 5 lırayı gozden cıkarmak gerekken bunun 30 topu 4,25`e mal oldu bıze. ustelık cok pratık.

  ılk entry 2011`de gırılmıs sanırım o zaman bu kadar ıyı degılmıs. benım aldıgım pakette sımdı yenılendı gıbı bır sey yazıyordu bu arada.
 • kutusunu reyonda görünce "aman bununla kim uğraşacak" dediğim tatlıydı. meğer yapılışı oldukça kolaymış.
 • “yapılışı kolay falan değilmiş” dediğim tatlıdır.
  bunla uğraşacağıma 2 tl fazla verir bir porsiyon yer kalkarım.
 • bugün test edip tadını beğendiğim tatlıdır. yapılışı biraz karışık gibi gözükse de çok çok basit. ilk başta krema lezzeti hakkında şüphelerim vardı ama acayip ters köşeye yattım. kremayı pişmiş hamurlara doldurmadan bir kısmını kaşık kaşık yedim o kadar lezzetli! yani böyle basit, ucuz imal edilen şeylerin pastanelerde fahiş fiyatla satılmasına anlam veremiyorum. koca fırın tepsisinde 25 tane profiterol hamuru ve fazla fazla doldurulmuş krema 10 küsür liraya geliyor. her şeyden önemlisi evinde yapıyorsun, o hamurları ortadan ikiye ayıran pasta ustası belki tuvaletten sonra ellerini yıkamadı, hamurlara pislik bulaştırdı nerden bileceksin? kendi emeğinle, hijyenliğinle sonucuna hayran kalacağın şeyi yapmak en mantıklısı.

  ilk yapışıma göre fena değil gibi.

  https://i.hizliresim.com/ror3nm.jpg