şükela:  tümü | bugün
 • 2022 yılı çıkışlı netflix belgeseli.

  "oyuncu jonah hill ile samimi bir sohbet gerçekleştiren psikiyatrist phil stutz, kendi yarattığı eşsiz görsel terapi modelini anlatıyor." muş.

  izlediğimde editlerim.
 • sevginin, karsindakini kosulsuz sevmenin filmi.
  ıyi geldi, icimi isitti.
  haftada bir izlemeli.
 • izleyip hemen tüm sevdiklerimle paylaşmak istediğim ve tekrar tekrar izlenesi nadir filmlerden oldu benim için. ihtiyacı olan olmayan herkes için genel olarak hayatı, korkuları, iletişimi, özgüveni, kararları, bağımlılıkları, aşılamayacağı düşünülen kaygıları ve kayıpları sorgulayıp üstesinden gelinmesine yardımcı olan yararlı uygulamalar barındırıyor.

  dr. stutz'ın psikoterapi alanındaki eleştirilerini eğitim aldığı hocalarından ve kendisi üzerinde de uygulanan tedaviden bahsederken görebiliyoruz. geleneksel psikoterapide marjinal karşılanan (bkz: neuro linguistic programming) ve bahsi geçtiğinde kafada genelde köstekli saat ve zihnin alıkonulması gibi gerçeğinden uzak fikirleri canlandıran (bkz: hipnoz) 'u isim vermeden veya tanımlamadan kendi tedavi mekanizması içerisinde hastalarına uyguluyor.

  jonah hill bu seansların ve araçların kendisinde ve terapistinde işe yaradığını uzun süre deneyimledikten sonra filmi izleyen herkese de faydalı olabileceğini düşünmüş ve bence seans sahnelerindeki telkinler, filmi izlerken interaktif bir terapinin içindeymişiz gibi kendimizde de o an uygulanıp içselleştirilebilir halde sunulmuş.
 • (bkz: stutz) diye bir başlık da var bu belgesel/film için. ikisini birleştirelim lütfen
 • hepimizin aynı korkulara, aynı savunma mekanizmalarına ve belki de aynı ruha sahip olduğumuzu gösteren tatlı iş

  bunu bilmeyecek olsanız da; sizi seviyorum
 • bayıldığım netflix yapımımı belgeseldir.

  böyle bazı şeyler kafanda fludur cümlelere dökememişsindir ya işte ben bu yapımda kafamdaki flu şeylerin ,bir zorlukla karşılaştığımda üstesinden gelmemi sağlayan seylerin, cümleleştirilmiş halini buldum.

  bunları aklımızdan çıkarmamalıyız ben çıkarmıyorum en azından ve bu bana kendime yaslanıp yürüme gücü veriyor;

  --- spoiler ---

  “şu unutulmamalı, gerçekliğin üç ögesi var.
  acı asla geçmeyecek, belirsizlik asla geçmeyecek ve daimi çaba gerekliliğinden asla kaçamazsın. ne olursa olsun herkes böyle yaşamak zorunda.

  --- spoiler ---
 • 1:36 dakika değil 136 saat olsa izlemekten hem keyif alıp hem de çok şey öğrenebileceğim jonah hill'in phil stutz'a çektiği yeni film/belgesel.

  puanım: 10/10
 • neredeyse herkesin bir şekilde kötü hissettiği şu dönemde ilaç gibi gelen belgesel.

  ekonominin kötülüğü, gelecek kaygısı, siyaset yalanları, işsizlik veya iş ortamları bir şekilde hepimiz geriliyoruz... pandeminden beri ülke olarak mutluluğumuzu, enerjimizi kaybettik kaybediyoruz.

  eğer arkadaşınıza, dostunuza, aşkınıza, eşinize dert anlatmaktan sıkıldıysanız. yada hepsinden uzaklaşıp yalnızlığı seçtiyseniz!
  uzman bir psikologa gitmek için parayı da o enerjiyi de kendinizde bulamıyorsanız
  ön yargısız izleyin.

  umarım hayatlara dokunur!
 • çok tatlılar yaaa diye diye keyifle izlediğim film. hayatımdaki birçok şeyle özdeşleştirebildiğim mevzular hep.
 • ben açacaktım başlığını fakat açmışlar.

  bilindiği üzere hepimiz insanız ve ortak travmalarımız var.zengin veya ünlü olmanız bu travmalardan kurtulmamızı sağlamıyor.varoluş amacını bulamamak,bir gün öleceğinizi bilmek ve en kötüsü olan ailenizden birinin ölmüş olması çokta kabul edilebilir gelmiyor.

  bunların üstesinden gelmek iki bira içeyim geçer ya demekle asla olmuyor.yalnızlık korkusu ve bu hayatı istediğim gibi yaşamadan öleceğim kaygısı her gün aklınızda yer ediyor.

  sonuç olarak pandemiden sonra anksiyete,kaygı ve stres bozukluğu yaşayan binlerce insan ortaya çıkıyor.

  10 kişiden 8 inde görülmeye başlanıyor.avuç avuç anti depresan yutuyor insanlar.hapların verdiği etkiyle kaygılanmamaya bir nevi ruhlarını öldürmeye başlıyorlar.bende bunlardan birisiyim.

  belgesele gelecek olursak daha detaylı çekilebilirdi.parkinson hastası olan doktorun verdiği yöntemler çok yüzeysel geçmiş ve sanki komik olmak zorundaymış gibi gereksiz atışmalar ve espriler yerleştirmişler.

  çekim tekniği hoşuma gitti yer yer gülümsedim.şişko jonah kardeşin hayatına travmalarına acılarına ortak oldum.beğenerek izledim.

  fakat hepimizin jonah kadar maddi durumu iyi değil bu doktordan günlük terapi almaya.daha fazla detay verebilirdi.ve maddi durumu iyi olmayan insanlar bu doktorun tavsiyeleriyle normal hayatlarına daha hızlı dönebilirlerdi.
hesabın var mı? giriş yap