şükela:  tümü | bugün
 • brt'de bir süredir yayınlanan son moda japon çizgi filmi. bodur ve tombik, üstelik koca kafalı tipler penguen köyünde yaşamaktadır. tıpkı insana benzeyen arale isimli robot iğrenç ciyciyk bağıran sesiyle ortalıkta dolanmaktadır.

  bu çizgi filmi benim için sözünü etmeye değer kılan şey ise, burnunu karıştıran ve sinirlenince burun sümüğü balon olup burnundan fırlayan superman, bisikletten bozma motosikleti ile köyde tozu dumana katan mr spock tipleridir.
 • ocak 1980 - ağustos 1984 arasında yayımlanan her biri 200 sayfalık 18 bölümlük bir manga. akira toriyama tarafından yapılmıştır. çizgi film versiyonu 1981'den itibaren aynı isimle japon televizyonlarında yayınlanmaya başlamış olup 2000-2001 yıllarında brt'de iyi sayılabilecek bir seslendirme ile (özellikle senbei norimaki'ninki çok güzeldi) izleme fırsatını bulmuş olduğum, müthiş keyif veren, ince esprilerle dolu bir başyapıt. cd veya dvd'sini japonyada aratmış olmakla birlikte sadece video kasetlerinin ikinci el piyasasında bulunabilir olduğunu öğrenerek üzülmüşlüğümüz de vardır aynı zamanda.

  edit: 23 mart 2007 itibariyle dvd olarak japonya'da piyasaya sürülecekmiş.
 • bir zamanlar brt isimli televizyon kanalinda "arale" adiyla yayinlanan japon cizgi filmi.

  filmde dr. slamp isimli bir profesorun yaptigi gercek bir insandan ayirdedilemeyen kizinin da ismidir ayni zamanda. konu; arale'nin okulda yasadiklari ve dr. slamp'in arale'nin ogretmeni bayan yamomato'ya duydugu ask uzerine islenirdi genelde.

  pek bi buyuklere ozgu gorunurdu gozume. dr slamp'in bayan yamomato'un iç çamaşırını gormek icin kurdugu duzenek beni yarmis gecirmistir bir seferinde.
 • bugün tesadüfen bir de sony playstation için hazırlanmış oyununun bulunduğunu farkettim.
  (bkz: http://www.catsuka.com/…retro/vgames/d/drslumpb.jpg)
 • türkiyede yayımlanan nadir animeler arasında benim en çok güldüklerim arasındadır..
  dragon balls 'ın yapımcısı tarafından yapılmıştır (adını hatırlayamadım şimdi). bu nedenle bazı dragon balls bölümlerinde arale görülebilir ya da benzer şekilde dragon balls kahramanları arale 'de karşılaşılabilir.

  felaket komiktir. kesinlikle çocuklar için değildir zira sabaha kadar içip sarhoş olan tipler, evlatlık çinli kızına sulanan yaşlı dede ve hatta bir defasında bayan beyzbol oyuncusunun göğüslerini resmen dikizleyen karakterler bulunabilir.

  animede bazı göndermeler mevcuttur ama özellikle "çizgifilmlerde karakterlerin asla yaşlanmaması" konusuna yapılan göndermede, kentte herkesin yaşları açıklanmış ve bu nedenle gençler içki içmeye, ehliyet almaya falan kalkışmışlardır. arale de motorsiklet ehliyeti almıştır hatta.

  kötü karakter çılgın bir profesördür ve "karamelmen" adlı seri robotları icat edip durmaktadır. bu robotların her yenisini yaptığında robot patlamış, profesör de yaralanmıştır. ve sonunda, profesör mekaniz gözlü, kepçe kollu hatta kendini bir helikopterle birleştirmiş şekilde karşımıza çıkar. en sonunda karamelmen 18 'i yapmıştır ve bu robot, aslında kendisinin karamelmen halidir; kocaman bir humanoid 'tir ve bacak arasında penis niyetine kocaman bir silah bulunmaktadır.. hatta bu silahla savaşır.. felakettir. öldürür adamı gülmekten..

  ayrıca bedava dr. slump-fan mail'i için;

  http://www.drslumpfan.com/
 • kurgudaki tüm postmodern unsurları, üstkurmacayı açıkça kullanan çok komik, yetişkin çizgi filmi.
 • bu animenin çizerleri ve yapımcısı dragon ball'unkiler ile aynı olduğundan dolayı bir kaç bölümde son goku da görünmüştü. goku'nun göründüğü bölümün konusu ise şöyle birşeydi:

  goku'nun, bulma sayesinde edindiği, ejder toplarını bulmak için kullandığı cihaz bozulur. bu şekilde yana yakına dolanan goku yanlışlıkla bir adaya düşer ve bu adada çılgın robot kız arale ile tanışır. arale'nin de kendisi gibi tuhaf olduğunu farketmesiyle iyice arkadaş olurlar. (hatta goku arele'nin kız olduğuna bir türlü inanmaz.) * bir çırpıda hayat hikayesini anlatan goku'ya, arale yardımcı olabileceğini söyler ve onu dr. slump'a götürür. fakat dr. slump cihazı tamir edemez. tepesinde sürekli uçar vaziyetteki oğlu zihin gücü ile cihazı tamir ederek karizmayı çizdirmesini engeller. sonunda bir de kötü karakteri beraberce pataklıyordu arele ile goku.
 • akira toriyama üstadın yayınlanan ilk mangası. 18 tankoubon'luk bir seri. toriyama'nın aşmış mizah anlayışı sayesinde içtiğiniz şeyi burnunuzdan getirtecek kadar güldürebiliyor. animesi trt1'de de yayımlanmıştı. keşke trt abuk subuk şeyler vereceğine, tekrar yayımlasa. biz de doya doya gülsek.
 • her gördüğü şeyi sopayla dürtmesiyle ve süper gücüyle insanı gülmekten kırıp geçirebilen aralenin bulunduğu anime.