• sakın ve sakin kalmasını istediğim mekan. gün geçmiyor ki yeni bir şubeyle karşılaşmayalım. zincir kahveciler gibi olacak diye ödüm kopuyor.
    haklıyım da üstelik bahçelievler şubesinde yer bulamam korkusu var mesela ki öyle de oluyor.
    lütfen keşfetmeyin, bu kadar nüfus bize yeter, ya da çay sevmeyin inşallah. coffee lab'e yaptıklarınızdan sonra burayı da harcamanıza müsaade etmeyeceğim.

ayrıca yer olarak caddelerin güneş almayan taraflarını özellikle mi seçiyorlar yoksa öyle mi denk geliyor onu da merak ediyorum içten içe.

buz gibi, gelmeyin. köpek var burda gelmeyin. gelmeyin diyorsak gelmeyin.
  • beğenmedim.

çay çeşitleri zayıf. türk damak tadına hitap eden çay az. meyve aromalı çaylar ve yeşil çay ağırlıklı.

çaylar soğuk.

üstüne bir fincan çay 13tl.

üstüne 13 lira çay parası verip kalkıp kendin alıyorsun.

tek olumlu tarafı mekanın ferah olması
  • oldukça iyi düşünülmüş bir fikir, gittim yerinde gördüm,çaylarını ve pastalarını tattıktan sonra muhteşem bir mekan olduğuna karar verdim.
    öncelikle personel ve cafe sahibi çok şirin,güler yüzlü;ekip,genç ve oldukça dinamik. mekan oldukça geniş,güzel dekore edilmiş ve hem açık hem kapalı olarak kullanılabilen bir özellikte. çaylara gelince neredeyse hepsini denemiş biri olarak hiçbir çayı çok kötü değil hatta çoğu çayı mükemmel. muhteşem pastaların sırrı ise turta cafenin eski pasta şefinden geliyor. yani o bayıla bayıla yediğimiz turta cafe pastaları artık dr. tea. co.'da. ayrıca mottoları "back to the basics" bizi en aşina olduğumuz kültüre çekiyor. her yer kahveci bilmem ne babalar ile doluyken capcanlı,lezzetli muhteşem bir kaç saat için dostlarla uğrak noktası olarak belirlenebilir.
  • bahçeli 7. cadde'de de bir şubesi açılmıştır.
  • bugün bahçelideki şubesine gittim,
    düz bir insan olarak earl gray söyledim, çay çok çok güzeldi ve bence fiyatını hak ediyor (12 türk lirası)
    ders çalışmak amacıyla gelmiştim, hem giriş katındaki hem de alt kattaki masaları çok hoşuma gitti ve masaların büyüklüğü 2 kişinin çok rahat çalışabileceği şekilde yapılmasına bayıldım.
    geç saatte gitmemden midir bilmem ama sabah kahvaltı seti tarzı bir şeyi de varsa çokça uğrayacağım kendilerine.
    ek olarak 3. dalga kahveciler o kadar çoğaldı ve insanlar o kadar alıştıbki çayı içmiyorlar. o yüzden de mekan kalabalık olmuyor
  • bahçeli 7. cadde şubesi huzur bulup hafif pahalı ancak daha popüler markalarla karşılaştırıldığında değdiği anlaşılan tatlılarla buluşmak isteyenler için idealdir. matcha kurabiyesi önerilir.
hesabın var mı? giriş yap