şükela:  tümü | bugün
 • uzmanlığı uzaktan eğitim olan (bkz: e-learning) firma. enocta gibi yakında türkiye'de söz sahibi olmasını bekliyorum.
 • öncesinde çalıştıkları yerden "daha insani çalışma koşulları" vaadiyle istifa ettirdikleri
  bu şirketin kurucusu olmuş çekirdek ekibe, sonrasında aynı uygulamalarda
  bulunarak mağdur etmiş,
  yetmemiş diğer şirketin açtığı davayla da hukuken suçlu duruma düşürmüş, e-eğitim çalışmaları yapan şirketmiş.

  (bkz: ekşi sözlük kutsal bilgi kaynağı)
 • haklarındaki olumsuz entryleri şikayet edip, sözlük tarafından silinmesini sağlayan kişiler barındıran bir uzaktan eğitim şirketi. zaten 4-5 tane entry vardı, hepsi silinmiş en baştaki en olumlu olanına dokunmamışlar :)

  halbuki hiçbir hakaret barındırmayan çok güzel bir yazı yazmıştım. neymiş efendim mahkeme kanıtı gerekiyormuş. o zaman sözlükteki entrylerin yüzde 90'ını sildirmek lazım. ne yani şimdi adliye sgk falan dolaşıp belge mi kovalayayım? ne kadar şahidim varsa el ele tutuşup hakim karşısına mı çıkalım?

  sözlük tarafından "suç isnadı" olarak sayılabilecek kısmı çıkararak bir daha yazayım diyorum ama entrymin geri kalan kısmı "suç isnadı" olarak görülen kısma göre daha saldırgandı.

  tamamen revize edilmiş haliyle tekrar paylaşıyorum, maksat genç kardeşlerimiz bilgilensin. aralara minik sevimli notlar da serpiştirdim, bence çok güzel oldu.

  --- spoiler ---

  şirket politikası olarak "yetiştirilmek üzere yeni mezun" kişiler arayıp bulan, birkaç ay deneyen, beğendiklerini işe başlatan, beğenmediklerini işe başlatmayan (*) bir uzaktan eğitim şirketidir.

  nadiren de olsa tecrübeli eleman alırlar. yazılımcı yetiştiremedikleri için o alanda mecburlar. böte mezunu görürlerse metin yazarı yaparlar.

  yetiştirdikleri elemanların statüsü de "flash tasarımcı" olmaktadır. flash bitti, flash'ın adı animate olarak değişti hala flash tasarımcı arıyorlar. (bkz: vizyon) (bak burayı değiştirmedim ama bunu okuduktan sonra flash tasarımcı aramayı bırakmış olabilirler, yine suç isnadı sayılmaz değil mi?)

  kuruluş hikayesine bir üstte değinilmiş, ben de biraz açıklık getireyim. ( bu arada o entry de silinmişti ama tekrar yazılmış ve hala bir üstte :) )

  infinity isimli uzaktan eğitim şirketinde çalışan yaklaşık on kişilik bir grup, kötü çalışma şartlarından ötürü ayrıldıktan sonra bir kişinin önderliğinde bu şirketi kuruyor. bu on kişinin üçü ortak olarak, diğerleri de çalışan olarak başlıyor.

  bir süre sonra iki ortak ayrılıyor, onların yerine diğer ortağın başka bir yerden arkadaşı şirkete ortak oluyor. işçi sirkülasyonu ile çalışmaya devam eden şirkette bir süre sonra kemik kadrodan (bir kişi dışında) kimse kalmıyor.

  --- spoiler ---