şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kevin costner'in başrolünde olduğu amerikan futbolu temalı film. isminden anlaşılacağı üzere saf bir spor aksiyon filmi değil. cleaveland browns takımının genel menejerinin takımı yeniden kurma çabası anlatılıyor. nisan 2014 gösterim tarihi.
 • daha önce de çeşitli defalar belirttiğim üzere kevin costner ın çektiği her filmi çöp de olsa seyrederim. bir de üstüne spordur, spor yönetimidir, drafttir, any given sunday dir vb. mevzulara girince beğenmemek kaçınılmaz oldu elbet. genel sinema izleyici için kesin tavsiye edebilir miyim emin değilim, çoğu insanı sarmayabilir, mevzuya hakim olanlar "la olm draftte öyle manyaklık olur mu" diyebileceği çok şeyle karşılaşabilir, mevzuya hakim olmayanlar senaryoda pek çok boşluk tespit edebilir ama neticede ben beğendim.
 • draft nedir bilen biri icin cok zevk alınacak bir film.
 • stres altında ani ve çabuk karar verme, neyi neye karşı feda edebilirsin gibi konularda enteresan bir film olmakla beraber, benim gibi, "draft nedir, niyedir" konularını bilmeyen birisi için "alt tarafı transfer amk, niye bu kadar çırpınıyorlar" reaksiyonu gösterilen, sonrasında da "ha, şunu baştan söylesenize yahu" tepkisi verilen, durağan olmayan, sıkılmadan izlenebilecek bir film.
 • bir drake şarkısı.

  youtube linki
 • film gibi film. draft ve amerikan futboluna duyduğum ilgi sayesinde ayrı bir yeri olacak nezdimde.

  oyunun kendisi değil - business, yönetim temalı bir yapım. bu bakımdan moneyball'e benziyor. iki film de gm üzerine inşa edilmiş bir senaryoya sahip zaten. filmdeki diyaloglar ve olayların akışı andy sorkin tarzı biraz daha hızlı ve vurucu olabilirdi. tabi yine de güzel film.

  ---kısmi spoiler---

  bu arada filmdekine benzer bir takas hikayesi gerçek hayatta 2012'de gerçekleşmiş. washington redskins takımı 2012 ilk tur altıncı sıradan seçim hakkını ikinci sıraya yükseltmek ve robert griffin iii elde edebilmek için ayrıca o seneki ikinci tur seçim hakkından, 2013 ve 2014 ilk tur seçim haklarından feragat etmiş.

  ray lewis ve tom brady üzerinden yapılan göndermeler güzeldi.

  ---kısmi spoiler---
 • ivan reitman'ın yönettiğini duyunca şaşırdığım, az önce izleyip bitirdiğim ve bayıldığım film.

  spor temalı filmleri ve kevin costner'ı seven herkes izlemeli.
 • (bkz: nfl)
  (bkz: american football)
  (bkz: draft)
  (bkz: takas)

  yukarıdaki terimlerin en az ikisi size yabancıysa pas geçiniz filmi. kötü bir eser mi : hayır.

  pek çok amerikalının harika anılarını canlandırdığına ve çok heyecanlandırdığına eminim ama normal bir türk sinema izleyicisine hitap etmiyor orası açık.
 • --- spoiler ---

  ivan reitman'ın yönettiği 2014 yapımı film. başrollerde kevin costner, jennifer garner, frank langella ve sean combs gibi şöhretlerin olduğu bir film ancak konusunun amerikan futbolu ve nfl ligi olması sebebiyle fazlasıyla "amerikan" bir film olmuş ve bu nedenle diğer ülkelerde yüksek iş yapması zor gözüküyor. yine de costner-garner ikilisi sayesinde ortalamayı tutturacaktır. filmin adından da anlaşılacağı üzere filmde draft günü bir menajerin yaşadığı son saatler ve gerilimler anlatılıyor.

  --- spoiler ---
 • bence kesinlikle ve kesinlikle izlenmedi gereken bir spor filmi.öncelikle sinema diliyle tarif edersem iyi bir seneryo,akıcı bir kurgu,iyi oyunculuklar ve standart olmayan bir son.kevin costner özelinde ise uzundur başarılı olamadıkları filmletin ötesinde çok iyi bir petformans.
  filmde anlatılan hikayede ise biz ayak topu futbolu manyakları olarak çok ilgilenmesekte bu ülkedeki futbolun 100 katı büyüklügünde iekonomiye sahip amerikan futbolunda takımlardaki kurumsallığın bu sporun albenisinin neden bu kadar mükemmel oldugunu ve kurgulandığını anlatmaya yetiyor.filmi izlerken başkanı (klubun sahibi ),klübün sportif direktörünü (başkanın maaş verdigi ama gram işine ve kararlarına karışamadığı adam ) ,klübün antrenörünü (takimi çalıştırır ve saha içi taktikleri belirler ) ve oyuncuları (en iyi olmak için ahlakta önemlidir ) bu ülkedeki futbol figürlerinin rollerinide kıyaslayarak ahlar,vahlar içinde izleyebilirsiniz.bir günbelki bizde ...