şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dwg dosyaları ile çalışabilen ücretsiz profesyonel sınıf 2 boyutlu cad yazılımı. özgür yazılımseverler için cad programı açığını qcad'le birlikte doldurması dileğiyle.

  http://www.ozgurlukicin.com/…tsight-linuxa-geliyor/
 • güzel program ama ne yazık ki 64-bit sürümü yok henüz. 64-bit sürümü çıktığında (ya da çıkarsa) beni çok büyük bir dertten kurtaracaktır.

  edit: kalemtrash uyardı sağolsun, 64-bit versiyonu çıkmıştır, aslanlar gibi çalışmaktadır.
 • beta2 sürümü çıkmış ve şu anda 64-bit üzerinde tıkır tıkır çalışmakta. artık autocad'e gerek kalmadı.
 • dassault systemes'in bizlere armağanı işlevsel autocad muadili. 1999 yılından beri autocad'le haşır neşir olmuş biri olarak azıcık soğuk dursam da zamanla ısındım. bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler, sağda solda autocad cd'si aranırdık. şimdi bi tıkla ücretsiz olarak bilgisayarına indirip kurmak mümkün. ee iphone çağındayız.

  meh; http://www.3ds.com/…ftware-turkish/#xtor=sec-6-goo-[]-[]-S-[draft%20sight]
 • linux ortamında da çalıştırılabilen çok güzel ve ücretsiz cad yazılımı. kapitalizmi dizginleyip, ve emek esaslı günlere ilk adımların atıldığını düşündürten programdır aynı zamanda.
 • o ne güzel bir programdır ki, ufacık tefecik olmasına rağmen, 2d diyarında autocad hegemonyasına son verecektir. üstelik beleştir, orjinalden türkçedir.
 • sırf efsane autocad 2008'e benzerliğinden ötürü bile sevilen program. onun dışında ücretsiz olması başlı başına bir olay. benim için photoshop karşısındaki gimp gibidir. profesyonel işlerde şirket hangi programı isterse satın alsın, benim param değil sonuçta ama evde kullanım için crack mrak uğraşmadan, yasal olarak bir şeyler yapabilmemizi sağladığından minnettar olmamız gerekir.

  ha autocad 2012 sürümünü öğrenci iseniz ücretsiz kullanabilmektesiniz. (bkz: #27254681)
  ama benim gibi autocad 2012 arayüzüne ısınamayanlardansanız, draftsight'ın geleneksel arayüzü hoşunuza gidecektir.
 • bedava diye sevinip herkese ve tabii tüm öğrencilerime tavsiye ettiğim. autocad'i kırık olarak kullanmak yerine derslerde bunu kullanın dediğim yazılım.

  gelin görün ki, artık kayıt olmalısınız diyor. oluyoruz. bir daha. etkinleştirme diye bir şey var sonra öyle bir oluyor ki artık çalışılamaz hale geliyor. sayfasında ücretsiz yazıyor yanında bir yıldız işareti var.

  yıldızın doğru dürüst açıklaması yok. zaten herkes autocad istiyor. böylece draftsight maceramız başlamadan bitiyor.
 • her kullanışımda mutlu oluyorum. ubuntumda açıyorum dwg'yi inceliyorum, ufak tefek değiştiriyorum. çizim yapan biri değilim ama dwg projelerini kullanan biriyim. benim için 10 numaradır, candır.
 • linux dağıtımları için 64bit versiyonunu henüz çıkartmadılar ancak gayet güzel çalışmakta. ben ubuntu 12.04 ve şimdi ubuntu 12.10'da kullanıyorum. nasıl kurabileceğiniz şurada güzelce anlatılmış:

  http://linuxaideddesign.blogspot.com/…ts-64bit.html