şükela:  tümü | bugün
 • ayni adli cizgi filmin biriktirilebilir kart oyunu
 • dragonball serisinin pembe diziden beter bolumleri. songoku nun ve digerlerinin buyumus halleri vardir bu bolumlerde. yaklasik 250 bolumdur, ve de bazi dovusler 10 bolumden fazla surer. her seferinde daha guclu biri gelir ve de songoku gelenleri dover.
 • kazaa da oyunu da mevcut, pek güzel grafikler var.eski dos günlerini anımsatıyo
 • (bkz: dragonball vz)
 • 2 formda karşınıza çıkabilecek anime:
  a)dizi bölümleri:
  karakterler onlarca bölüm süresince dövüşürler; şu karakter ölür,bu karakter dirilir uzar gider. dragon ball'da yakalanmaya çalışılmış esprili hava neredeyse hiç hissedilmez. saf vurdukırdı izleyicilerini memnun edebilir ancak.
  b)filmler (ova,oav,movie):
  dizi bölümlerinden kesinlikle daha güzeldirler(hala vurdukırdı'dır konsept dikkatinizi çekerim),süreleri de 45 dakikayla 70 dakika arası değişir.(sanırım 13 tane var filmlerden)

  -ben dbz delisi olacağım diyen arkadaşlar aşağıdaki kısmı okumasın,okursa da "neden yazdın ben senin bızını mırkıyim" diye mesaj atmasın zira 6 sene kung fu yaptım kalbinizi kırarım.

  dbz filmleri genelde aşağıdaki şablona ufak oynamalarla da olsa uyarlar:
  1) çok ama çok güçlü bir kötü gelip tüm karakterleri döver. (krilin illa dayak yemelidir,dikkatinizi çekerim bu hususa)
  2)iş artık son goku'ya kalmıştır;son goku içinse olası 3 ihtimal vardır:
  a) içinde saklı muhteşem gücü keşfeder.
  ya da
  b) dayak yemiş arkadaşlarından,doğadan özümsediği enerjiyi kullanır.
  veya
  c) a ve b

  ve tabi ki sonuçta kötü adamı yenilgiye uğratır. dayaktan paçavraya dönmüş arkadailarımızı iyileştirmek içinse sihirli bir formül bulmuştur akira toriyama: yara katsayılarını sıfırlayan sihirli 1 fasulye* işlerini görecektir.
 • sagdan ve soldan 4 karis alinlari olan, saclari alinlarinin ortasindan burunlarina kadar uzanan ve kel midirler fodul mudurlar emin olamadigim gerizekali karakterlere sahip dunyanin en aptal animesi, amerikanize olup icine edilmis guzelim bir serinin montofol bolumleri. gulmek icin izlenen birseyi artik "pchiuvv off di$$$$ bu$$$" sesleri cikaran cocuklar icin yapmalarina karsin allah belasini versin diyoruz ailecek.
 • manga etkilenimli animeleri değişik kurgu yapılarından ötürü izleyenler varsa eğer, sana söylüyorum arkadaşım, kesinlikle izleme, yaklaşma şu anime e.

  evet songoku büyümüştür. bir oğlu (songohan) ve bir karısı vardır. normal dragon bal lardaki songokunun garipliğinden ileri gelen komik atmosfer yoktur. kötü adam gelir, songoku ve arkadaşları saldırırlar, bir şekilde def edeler kötü oğlanı. defetme anları ilginçtir, keza songoku kaybederse dünyaya, ailesine, arkadaşlarına ne olacağını düşününce onyüzbin kat güçlenir dövmeye başlar. öte yandan kötü adam da gaza gelir o daha fena döver. bu gaz anlarından önce, hem iyiler hem kötüler defalarca "bu güç, nasıl bir güç, bu güce karşı hiç bir şansım yok" repliklerini sarfederler.
  kurgu diye birşey yoktur: bir kavga 10 bölümse eğer, her bölümde ortalama 4 tane gaza gelip güçlenme içerdiğinden 40 gaz demektir. 3 bölümse 12 gaz. kavgalar gaza gelmelerin, çizgi film ise kavgaların toplamıdır.

  işin ilginci, bu gaza gelmeler sadece songoku ve düşmanlarında değil, songohan, krilin, ve benzeri yumruk tekme atabilme yetisine sahip karakterlerde de görülür. songoku her dövüşten iki kat güçlü çıktığından, 100. bölümlere doğru eşeğin bir tarafına su kaçırırcasına dövüşler patlak verir.

  çok daha mantıklı deli saçmaları, songokudan daha mütevazi olimpos tanrıları görmüştüm. s-e-y-r-e-t-m-e-y-i-n. "kesin bir ara düzelir, ünlü bir seri sonuçta" da demeyin benim gibi. sonra keriz gibi hissedersiniz.
 • goku'nun kuyruğuna ve o pofuduk sarı bulutuna ne yazık ki veda ettiği seridir.
 • filmi cekilecekmis ve justin chatwin ile james marsters basrollerde olacakmis.