şükela:  tümü | bugün soru sor
 • corporate games etkinlikleri icerisinde duzenlenen, kano benzeri uzun bir bot uzerinde 2 serli sira halinde oturan 14-16 kisiden olusan takimlarla oynanan bir yaris. kazanmak icin en onemli sey, tum takimin tempoyu belirleyen davulcu esliginde senkronize bir sekilde kurek cekmesidir.
 • çin kökenli bir spor olan dragon boat'a adından da anlaşılabileceği gibi bir ejderha şekli verilmiştir, baş tarafında çinli dragon kafası, arka tarafta da kuyruğu bulunmaktadır. çin edebiyatında önemli bir yeri olan şair qu yuan anısına çin takvimine göre 5/5 bizim takvimimize göre haziran ayında yapılır. davulcular ekibin kalp atışını oluşturur ama nasıl tempo tutar ne tür müzik yapar duymuşluğum da yok. meraklısı için şöyle birşeydir;

  http://photos.derickrethans.nl/…-dragonboat/aaa.jpg
 • haliç'te, çılgınlar gibi eğlenmemizi sağlayan kürek yarışı.

  ekip uyumunun en önemli unsur olduğu sporlardan biri ayrıca. bazen öyle hırs yapılır ki, takımın davulcusu davulu patlatır, kürekler kırılıp elde kalır, elinizi kürek olarak kullanmaya çalışırsınız.

  yeni festivaller için baharı iple çektiğim aktivitedir.
 • uyumun yakalanamaması durumunda arkanızdaki arkadaşınızın farkında olmadan küreğiyle sizi hem ıslatıp hem de döveceği bir aktiviteye dönüşen çin işkencesi.
 • arkanızdaki mamutun size uyum sağlayamadığı durumlarda, farkında olmadan(!) küreğiyle sizi hem ıslatıp hem de dövdüğü (öyle bir dövdüğü ki belinizde kül tablası boyunda bir morluk oluştuğu) bir aktivite. davullu zurnalı çin işkencesi. o mamut ve benzerleri için (bkz: dreamkeeper)
 • singapur'daki her 5 expat'ten birinin uğraştığı spor dalı. hatta bir de festivali vardır bunun:
  http://www.whatsonwhen.com/…fx=event&event_id=18408
 • 2010 festivalinde cumartesi günü 104 takımdan 104. olduk. daha finiş çizgisine gelmeden kürekleri kaldırarak şarkı söylememizin bunda ciddi etkisi var sanırım. ama 2. gün yarışırken sonuncu olmadık, resmen mutlu oldum.

  bir de cumartesi burdan (haliç) çıkıp bahçelievler'e bahçeşehir üzerinden gittik. pazar günü de dalgınlıkla önce anadoluya geçip ordan döndük. buna dalgınlık denebilir mi bilmiyorum.
 • bu yıl 180 takımın katılımıyla yapılacak olan yarış. 3 kategoride birinci, ikinci ve üçüncüler seçiliyor.

  sport - sport
  fun - sport
  sport - sport

  her takım 16 kürekçi ve 1davulcudan oluşuyor. davulcular da kendi aralarında kostümleri ile yarışıyorlar. yarışlarda, 17 kişiden en az 4'ünün bayan olması zorunluluğu var.

  sport - sport birincisi, o yılın dünya şampiyonasında türkiye adına yarışıyor. geçen yılın birincisi avrupa konutları bu yıl almanya'da yarışacak.
 • 2011 festivali bugün ve yarın her zaman olduğu gibi haliç'te gerçekleştirilmektedir.
 • okinawa'da festivali duzenlenir her sene...