şükela:  tümü | bugün
 • japonca'da kairyu diye anılan ejderha* pokemon. insanlar kadar zeki olduğu söylenmekle beraber, bilinen en hızlı pokemonlardan biridir. su, ateş, çimen gibi ana elementlere* karşı dayanıklıdır. en önemli atakları, outrage ve hyper beam'dir.
  gelişmemiş halleri için;
  (bkz: dratini)
  (bkz: dragonair)
 • (bkz: dragonair)dan gelişir.ilk seride sadece bir defa görebilmiştir izleyici.
  dragonite türünün bir deniz fenerinden daha büyük olan bir ferdi kendisini göstermiş ve sisli okyanusta kaybolmuştur.
  ardından ilk pokemon filminde mewtwo'nun kişisel postacısı olarak görülmüştür.
  efsanevi pokemonlardan birisidir.aynı zamanda ejderha pokemondur.
  ses hızından hızlı uçabilir.elektrik,alev ve su saldırılar yanında dragon türleri özel (bkz: hyper beam) ve (bkz: dragon rage) saldırıları vardır.
  çok güçlüdür ve genelde koydumu öldürür.öyle bayıltmakla uğraşmaz.
  tüm bu gücüne rağmen en sevimli pokemonlardan birisidir.
  ilk 151 pokemonun en güçlülerinden birisidir.
 • cok anac bir goruntu sergileyen, sevimli turuncu ejderha pokemon.
 • bir bölümde pikachu bunu yeniyordu, ondan sonra pokemon izlemeyi bıraktım zaten. o kadar efsanevi bir pokemon, kodu mu oturtan pokemon gitsin bizim sidikli pikachu'ya yenilsin olacak iş değil.
 • yeterince sert olmadığı için asla reis pokemonlardan birisi olamayan vasat pokemon. charizardla kapışsa 3 adet nur topu gibi dratini sahibi olurdu charizard topoşundan.
 • görünümüne kanmamak gerekir, ilk jenerasyonun en kral birkaç pokemonundan biridir. mutlaka ilk altı grubumda yer alır. bir kere hemen hemen her türün saldırılarını öğrenebilir. fire olsun, water olsun, electric olsun, psychic olsun, ayırt etmez. üstüne bir de base stats olarak efsanelerle aynı kategoride yer alır. tek falsosu buz türü karşısında 4x yemesi, o kadar kusur da olsun.
 • blastoise'imle 3 turn'de yendiğim sözde efsanevi pokemon. bunun da bir olayı yokmuş.
 • ilk jenerasyonun mewtwo'dan sonraki en güçlüsüdür. bi articuno'nun buz typinginden dolayı kendisine karşı bi şansı olabilir o kadar. ama en güçlüsüdür derken birebirde sikertmesine değil genel performansa bakıyorum zaten. kendisiyle aynı levelde bi blastoise'le bunu yenebileceğini iddia edenlere siktirden başka bi şey gelmiyo dicek aklıma. ama malesef 3. jenerasyon muadili salamance'dan sonra popülaritesini kaybetmiştir. büyük oranda da salamance'ın daha hızlı olmasından dolayı.
 • kanto bölgesinde ikamet eden birinci nesil bir pseudo-legendary pokemon.

  büyük ve hantal cüssesine karşın göründüğünden daha hızlı ve hareketli olan bu turuncu renkli yaratık, ejderha/uçuş türü bir pokemondur. normal şartlar altında 55 levelda dragonair'den evrimleşmesine karşın oldukça önemli fizyolojik değişiklikler geçirir. kıvrımlı yapısını kaybederek elleri, ayakları ve kanatlarıyla ejderha formunu alan ve dragonair'e göre daha kısa olan dragonite, bu haliyle daha çok avrupa ejderhalarına benzemektedir. doğada nadiren bulunur. insan benzeri bir zekaya sahip, iyi kalpli ve yardımsever olsa da sinirlendiğinde kontrol edilemez ve yıkıcı bir hal alır. çok güçlü bir pokemon olmasının yanı sıra, dragon rush* ve outrage* gibi oldukça etkili biçimde kullanabileceği çok güçlü ataklar da öğrenebilir. öte yandan, buz türü ataklara karşı zayıf olmasının esas sebebi ejderha türü bir pokemon olmasıdır. yani, bu zayıflık sanılanın aksine yalnızca bu pokemonda değil neredeyse tüm ejderha türü pokemonlarda görülür.

  (bkz: ejderha pokemon yetiştirmenin zorlukları/1)
  (bkz: pseudo-legendary pokemon)
hesabın var mı? giriş yap