şükela:  tümü | bugün
 • mtv konserini izleyenler hatırlayacaktır, dave grohl şarkının ortasında elini trampetin kenarına vurup şarkının geri kalanını sakat başparmağıyla çalıyordu. şarkıdan sonra da bakın ne güzel sıçtım tarzı gösteriyordu kameraya.
 • çok güzel, en bi güzel nirvana şarkısı
 • kurt cobain'in en sevdigi nirvana sarkisidir. in utero turnesinde fransiz televizyonunda birkac sarkilik kisa bir performans sergilerler, son sarki olan drain you'nun ortasinda (bridge diyebilecegimiz, kurt'un distortion'i acip kapadigi bolum) kurt'un gitarinda bir sorun olur ve ses gider, orada bulunan pat smear calmaya devam ederken kurt gitari atar ve bu nokta iki acidan onemlidir. birincisi kurt'un butun nirvana tarihi boyunca sanirim gitarsiz soyledigi tek andir ve hic aliskin olmadigi icin cok komik gorunur (bir diger ornegi kolunu zirt pirt kirip gitarsiz sahneye cikan ve oyle olunca butun karizmasi biten james hetfield abidir), ikincisi ise gitar calmamanin rahatligi ve ekipmandaki arizanin hirsiyla sarkinin patladigi yerde oyle bir ciglik atar ki rahmetli, insanin tuyleri diken diken olur.

  edit: youtube sağolsun
  edit2: link patlamış, jesus vs. mohammed sağolsun
  edit3: lan link yine patlamış! bu sefer de only alcoholica sağolsun
  https://youtu.be/dub69riqfo8
 • müzik tarihinin en guzel ve etkili albümlerinden nevermind in parcalarindan birisi. kurt cobain cok severmis...

  sozleri de soyle:

  one baby to another says
  i'm lucky to have met you
  i don't care what you think
  unless it is about me
  it is now my duty to completely drain you
  i travel through a tube
  and end up in your infection

  chew your meat for you
  pass it back and forth
  in a passionate kiss
  from my mouth to yours
  i like you

  with eyes so dilated
  i've become your pupil
  you've taught me everything
  about a poison apple
  the water is so yellow
  i'm a healthy student
  indebted and so grateful
  vacuum out the fluids

  chew your meat for you
  pass it back and forth
  in a passionate kiss
  from my mouth to yours
  i like you
  you

  one baby to another says
  i'm lucky to've met you
  i don't care what you think
  unless it is about me
  it is now my duty to completely drain you
  i travel through a tube
  and end up in your infection

  chew your meat for you
  pass it back and forth
  in a flatulent kiss
  from my mouth to yours
  sloppy lips to lips
  you're my vitamins
  i like you
 • okyanusa doğru bağıra çağıra söylemek istediğim güzel anıların şarkısı.
 • 3 akorluk besteleri ile grunge tarihinin oturmasinda muthis emegi olan kurt cobain'in hastalarina direkt enjekte ettigi kan ve adrenalinden ibaret olan ignenin diger adi..
 • ayıptır söylemesi smells like teen spirit'e bayağı benzeyen bir şarkı.
 • 3 degil 4 akorludur.*
 • nirvana'nin röportajlarinda smells like teen spirit'in ne zaman konusu acilsa cobain'in bahsini ettigi $arki.

  cobain,nirvanamania adi verilen dönemde smells like teen spirit'in metala$tirilmasi üzerine "insanlar neden teen spirit'e bu kadar takiliyor bilmiyorum. mesela drain you. gercekten yeterli bir $arki ama cogu ki$i görmezden geliyor" derdi.

  sanirim yeterliden kasti hit olma kapasitesiydi. nirvana'nin yetersiz denecek hicbir $arkisi yoktu bence*.kendi de böyle dü$ünüyordu ki "nevermind'daki $arkilari 10 yillik bir dönemde yayinlanacak albümlere yaysam ve albümlerin gerisini sacmalikla doldurduysaydim $uanda oldugumdan daha zengin ve stressiz olurdum..ama bunu yapamam. albümlerimizdeki her $arki harika olana kadar prova ediyoruz,cünkü benim en begendigim albümler her zaman tüm $arkilari da muhte$em albümler oldu.albümlerimizin de o albümler gibi olmasini istiyorum" demi$ti.

  drain you'nun slts gibi tutulmamasi aslinda hayirli olmu$tur. nefret ederek söyledigi teen spirit'e drain you dahil olmami$,nirvana da 1991'den mart 94'teki son konserine kadarki her performansinda $arkiyi icra etmi$,kulaklarin pasini silmi$tir.

  güzel pogo da yapilir,bagirarak ya da mirildanarak e$lik de edilir. http://www.youtube.com/…stf4ga4hnu0&feature=related linkindeki kayitta ise döktürülür falan. cobain rahat olabilir,seveni cok seviyor.bence dertlenmesi gerektigi $arki drain you degil aneurysm.
 • bi aralar çok çok, ard arda, durmadan dinlediğim şarkılardan biriydi. müziğiyle pek göstermese de sözleri itibariyle nirvana'nın en naif, benim de en sevdiğim şarkılarından biridir. öyle de kalacaktır.