şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir yazar.
    (bkz: dramatis personae)
  • skeptico kasımpaşa vörjın olarak sözlükte arz ı endam etmeye başlamış yeni (muhtemelen eski) yazar. siz de lansmana özel başlık altında yerinizi erkenden alın, karlı çıkın.

hoşgelmiş.
  • hiçbir entrysinde tanım yapmadığı halde gerçek yazarlara yazarlık dersi veren şahıstır.

allah senı ıslah etsin koçum, umarım psikolojik sorunlarını aşarsın.
  • (bkz: painfuldeath) hesabının küfürbaz ve tanım yapma özürlü sahibidir. normalde çocuktur deyip geçecektim, fakat abuk subuk sonu gelmeyen tacizlerinden sonra sözlük yönetimine detaylı bir mail atacağım şimdi yedek hesap açtığı için.
  • feminazilere güzel ayarları olan kaliteli yazar.
  • bir ergen.
  • bu biraz şahsa özel, bana ait, hatta “intime”...

ne yaparsanız yapın beni durduramayacaksınız.
    size zafer çığlıkları attırmayacağım.
    vurduğunuz her darbe hızımı artırmaktan başka bir işe yaramıyor.
    karşıma ne engel çıkarırsanız çıkarın, önüme koyulan idam sehpalarını tekmeleye tekmeleye ilerleyeceğim.
    yoluma koyulan her taş beni daha da hırslandırıyor.
    yağmurun fidana can suyu olması gibi her zorluk benim adeta katalizörüm, kamçılayıcım.
    ne diyordu kazancakis?
    “hiçbir şeyden korkmuyorum, özgürüm...”
    tankla tüfekle beklerim, ağır sanayi hamlenizle falan.
    böyle çok güçsüz oldunuz, hepiniz birden gelin ulan!
  • efsane yazıyor.

ordu kurarsa yazsın beni.
  • adamın dibi yazarlardan.
  • önümde iki seçenek vardı. ya litrelerce bira içip yine içinden çıkılması meşakkatli labirentlerin içinde kaybolacaktım, ya bol sarımsaklı kelle paçayı mideye indirecektim. iflah olmaz bir mizantrop olarak tabii ki ikincisini tercih ettim. birincisi beynimin dehlizlerini teferruatlara boğup umumi efkârımı kendi içinde infılak ettirecekti. kolesterolümü kısa süreli yükseltmek daha cazip geldi.

günlerdir güçlü görünmeye çalışmayı bu akşamlık rafa kaldırmak istiyorum. bu bir şeylerin ilk kıvılcımı olacak. bu sayede hayatımın bir dönemini ayan beyan önüne serme imkanım doğacak. birinci dersimiz çok basit çekirge; güçlü görünmeyeceksin. görünmek kimliksizdir. o şey olacaksın. güçlü görünmeye çalışanların günün birinde intihar haberini alınca şaşırıyorlar. 'hay allah, nasıl böyle bir şey yaptı anlayamadık, hiç de belli etmiyordu.' diyorlar. vah vah tüh tüh korosu arkadan kreşendolarıyla boktan bir senfoni icra etmeye başlıyorlar. belli etmediği için intihar etti ya işte, intihar bando mızıka çalarak mı gelecek sanıyordun?

sakladığın yanlarını ortaya dökünce bütün şehir seni işaret parmağımızla gösterip suratına kahkaha bombaları mı atacağız sanıyorsun? utanılacak milyonlarca günah varken seninkilere sıra gelmeyecektir emin ol. camus'nün tabiriyle korku çağında yaşamıyor muyuz aslanım? ne o öyle aslanım falan? cinsiyetçi misin sen? belki dişi aslandan bahsediyorum, nereden bileceksin? hâlâ güçlü görünmeye çalışacak mısın? gardını indirmeyi ne zaman düşüneceksin? zırhını delerler diye mi korkuyorsun? milyon yıldır rahmine demirden meteorlar düşen dünyanın kaç trilyon kere becerildiğini biliyor musun? sen kimsin ki? sen kendini ne zannediyorsun da güçlü görünmeye çalışıyorsun? banka hesapların kimin umurunda? tutkularından piramit yapsak senin ismini ramses'in yanına yazmak lazımdı. kural bir: bundan sonra güçlü görünülmeyecek. güçlü görününce üstüne bir beden büyük gelen superman taytın kıç tarafından yırtılıyor ve donun gözüküyor. sana bundan sonra güçlü görünmeyi yasaklıyorum. olduğun gibi görüneceksin. eziğin, pısırığın, sünepenin teki ol demiyorum. zaten istesen de olamazsın. mevzuat müsait değil. marvel evrenindeki ıron man ya captain america değilsin, senin en büyük süper gücün akşam eve iki kilo mandalinayla gidebilmen. mutluluk böyle bir şey. şarjörlerine serotonin doldurulmuş silahlarla taranmak istiyorsun. kafana endorfin sıkmak istiyorsun. her yanında oksitosin bombaları patlasın istiyorsun. dopamin kuşatması altında inim inim inlemek istiyorsun. adrenalin saldırısı sonrası ağır şekilde mutlu olarak pastaneye kaldırılmak istiyorsun. bunlar işin rapsodi kısmı. ona sonra geleceğiz. önce cehennemi anlatacaksın. sizlere okuyucu diyemem. tekebübbür göstermek olur bu. sizler benim ziyaretçimsiniz.

içeri girerken dışarda bırakın bütün umutlarınızı, paltonuzu da vestiyere verin. çok sıcak zaten, ihtiyacınız olmayacak.