şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: waking life)
 • sessiz kalıp, kendine doğru çekilirken
  gecenin bir yarısı, uyku öncesi şarkısı.

  iyi uykular, güzel rüyalar...

  (bkz: maybe i only exist in your mind)
 • ilginç bir şekilde bana canım kardeşim filmini hatırlatan no clear mind şarkısı. aynı çaresizliği hissettim buram buram.

  http://www.youtube.com/watch?nr=1&v=o2zf28t0lfu
 • bunun ardından dinleyiniz. aldığım iki güzel tavsiyenin çalma listesine ard arda düşmesi ile keşfettim bu hoş geçişi.
 • düş; "bana hatıralardan değil, kendinden söz et" diyen cins-i latifin yavuz çetin uyarılarıyla sahil'den sıvışmaya yeltenmekle komünal yaşam parçanın bütüne kıyasla küçümsendiği virtüel bir algı algoritmasında -tahminde yoktu- sessizdi. biz varsak ve susunca ikinci el kitap ayraçlarından kum tepelerine kaç dalga çarpar bilmezdik. her birimizin konjonktürel lekesizliği.. de geç. olmaz olsun böyle pejmürdelik. ben geçerek sincaplardan dört ceviz ısırığı alkış aldım (kırk merdiven'de yüzüm, yüzüne bakan yüzsüzlüğüm). biz yoksak ermeni soykırımı ve şehrengizler yoktu. novellalar şargoz kafasında kül. fiti ve fiti. su içmeye uyanan booty call mağduru biri üzerime basınca kafamı kaldırıp 'pejoratif', 'ilişki' ve 'kokmak' derdim. o çok kokan/perec okuyandan sıyrılınca denize düştüm. filika kırık, sandal yok, firkateyn yok. yalnız tuz. yeni bir yaşın yeni bir yük getirdiği an itibariyle, duende ve estetik doktrinler üzerine konuşmadan ve henüz hanemize kartezyen düalizm terimi girmemişken müzik, iyi korunan bir ülke gibi, sahiplensin bizi.
 • karşılıksız aşkın şarkısı. aşkı için dik duran; ama kavuşamayan birilerinin şarkısı.

  *
 • iç temizleyen no clear mind grubunun şarkısı. bildiğin ferahlatıyor insanın içini. o alttan alttan yakıcı dokundurmalarına rağmen. sabah,öğlen,akşam her daim dinlenesi. sözsüz bi şarkı bu kadar mı iyi anlatır bi insanı?
 • dream is destiny mi gerçekten? (yaa demek öyle) kendimi bir yere koyamıyorum. saplantılar, bağlılıklar, düşünceler, karmaşalar. tutkular. tutkular. no clear mind harbiden. berrak bir zihin mümkün değil.
 • bazı rüyalar yanlış insanlarca düşleniyor olamaz mı? o vakit kader demem ben buna. kaderi sevmem. hata derim. bir hatamız oldu kusura bakmayın denilmeli. hem rüyadan özür dilenmeli - çünkü onun da hakkı gerçekleşmek- hem de yanlış rüyayı görenden. no clear my mind işte. kafamda bir yalnızlık var. gitmiyor.
 • yamulmuyorsam, waking life'ın açılış cümlesi. türkçesi rüya/hayal, kaderdir. insan öldükten sonra beyin hücreleri kısa bir süre daha canlı kalır, canlı kaldığı süre içerisinde de geçmiş hatıraları tekrar eder. thus, şu an ölmüş ve daha önceden okuduğunuz bu entrynin anısını hatırlıyo olabilirsiniz. to sum up, şu an yaşadıklarınız beyin hücreleriniz tamamen ölmeden önceki rüyanız ve rüyanız da ölmeden önce yaşadıklarınız olduğu için: rüya kaderdir. tatlı rüyalar.