• amarka'nın nba oyuncularından eleyip olimpiyatlara gönderdiği seçme basketbolcuların oluşturduğu takımdır... sanki sokakta oynuyorlarmış gibi ciddiyetsiz maçlar yapmışlardır ama nba hayranları için de bi şölendir bu.

daha sonra bu deyim had safhada piyasa olmuş, ne vakit üç kişiden fazlası bi araya gelse kendilerine "dream team" demişlerdir, öyle ki "üç silahşör"lere 'dream team' diyecek kadar abartan dengesizler bile çıkmıştır aralarından.
  • (bkz: tdt)
  • tam da bu isimde bi oyun wardır tarihte... oyunun başında olgun arena coşturucusu sesiyle hasıl olan adam joe dumars, patrick ewing iaaanddd dominique wilkins diye bağırıyodu. sanırım us gold'a aitti bu oyun. uğraşılmış basketbol oyunlarının yapılmadığı döneme denq düşmesinden dolayı bayaa bi ilgiye mazhar olmuştu, basketbola yaqın çevrelerde oysa yarı sahada geçiyordu macera...

daha sonra p200'de denemiştim bu oyunu, sample'ları hızlanmıştı, sanki yedi cücelerden biri anons yapıyormuş gibiydi, o kart adamın sesi; sırf onun için oynuyomuşum, dayanamadım resetledim.
  • bunlaridami gorucektin amerika dedirten takim. diger yandanda belki biraz gururlarina yediremezlerde bir dahaki turnuvada iverson, shaq, kobe,tmac,carter,garnett,webber,kidd,duncan,ray allen gibi oyunculari barindirmasini umut ettigimiz takim.
  • (bkz: durum team)
  • bir 92 olimpiyatlarina bakiyor insan bir de bugune. drexler, jordan, magic, stockton, mullin, barkley, bird'lu kadro vardi o zamanlar ortalama 40 sayi fark atmisti. simdi ise amerika'nin dunya basketboluna verdigi deger ortaya cikiyor. ayrica avrupa basketbolunun amerika'ya yaklastigi da bana gore cok mantikli olmayan bir dusunce. olmasi gereken kadroyla girseydi dream team kupaya bu olmazdi o kesin. shaq'i, iverson'i, kidd'i, webber'i, garnett'i, kobe'yi kim nasil tutacak. tum umitler bir dahaki turnuvaya. real dream team'i gormek umuduyla.
  • genellikle liselerde okulun her branşının en zor hocalarının bir araya gelmesine denir. bu birliktelik bir sınıfın kadrosunu olusturuyorsa vay o sınıfın haline!
  • 2004 olimpiyatlarında oynayacak takımın 4 elemanı açıklandı. buna göre jason kidd, tmac, ray allen ve tim duncan kadroda.
  • 2004 olimpiyatları karosuna resmileştirilmemekle beraber mike bibby ve karl malone da çağrılıyormuş.
hesabın var mı? giriş yap