• yaptiklari sey sadece muzik degildir. hem muzik hem sanattir. bazi muzikler sanat degildir cunku.
  • babaler turneye çıktı.
    şubat ayında 2 gün londra, 1 gün glasgow konserleri var
    ben 2 londra gününe biletimi aldım. hayatımda ilk defa iki gün üstüste konsere, üstelik aynı grubun konserine gideceğim. çok heyecanlılıyım. çünkü benim uzak ara en favori grubum dt. hayal gibi bir şey olacak. eğer ki, 21 şubattaki ilk konser günü çok süper olursa, 23 şubattaki glasgow konserine de karaborsa filan bilet kovalayacağım. 3 gün üstüste dt izlesem muhteşem olur. sanıyorum repertuar şu şekilde olacak.

https://www.setlist.fm/…ener-on-canada-39d453f.html

zira kanada bu şekilde olmuş.

muhteşem
  • cumartesi gunu selektif bir sekilde gec gidip ara sonrasi act 2'lerini dinleyecegim, ilk kez bir konser setlisti muhtesem bir sekilde sevdiklerim ve sevmediklerim olarak ikiye ayrilmis.

iyi ki setlist.fm var, iyi ki kontrol etmisim, neredeyse usenip satacaktim bileti, bir daha ne zaman finally free dinleyebilirim ki?
  • (bkz: scenes from a memory) albumunun yayinlanmasinin 20. yili nedeniyle "the distance over time" turnesinde tum albumu bastan sona calacak olan progresif metal grubu.
  • 2020'de türkiye gelmiyor diye "yazıklar olsun" diyen bir adet ergenin yer aldığı başlık.

tanım:2002 den beri her 3-4 yılda bir türkiye'de konser veren gruptur.
  • müzikte 30 yılı çoktan geride bırakmış, hiç kimse tarafından inkar edilemeyecek şekilde pek çok efsane albümü rock/metal müzik dünyasına kazandırmış, açtığı kapıdan sayısız müzisyeni yürüyüp gittigi bir grup dream theater. hala da çatır çatır albüm patlatıp, konser vermeye devam ediyor. bir yanda 2019'un bombası distance over time öbür yanda modern klasik sfam çaldıkları bir turneye çıkıp türkiye'ye gelmiyorlarsa elbette 7'den 70'e herkes bu duruma yazıklar olsun diyecektir...

her neyse, henüz turun mart-nisan-mayıs ayağı açıklanmış değil. eğer bizi dahil edeceklerse -inaniyorum ki edecekler- yine bir dt/tr klasiği olarak turun sonuna atılmış olacağız. zaten bu setlist, açıkhava konserine uygun olmadığı için yaza bırakmayacaklardır bizi. bekleyelim görelim.
  • (bkz: scenes from a memory) gibi bir albüm yapmış gruptur ve bu albüm en sevdiğim albümler listesine tepeden girmiştir. (bkz: misunderstood) şarkısı ise beni benden alır bu grubun.
  • klavyecisi abd'li jordan rudess olan gruptur.
  • my favourite band
  • dream theater = bakın bakın ne yapabiliyorum.

nota kalabalığı. hayatımda dinlediğim en ruhsuz gruptur. yıllardır çevremde seven arkadaşlarım bak sen bu şarkısını dinlememişsin, şunu bi dinle fikrin değişecek diye türlü türlü şarkılarını dinlettiler. yok babalar yaa. ne gereği var o kadar notaya basmaya. adam gibi ne söylemek istiyorsan söyle uzatma işte.
hesabın var mı? giriş yap