şükela:  tümü | bugün
 • "i am the law"...

  judge dredd'in 2012 yılında vizyona girecek yeni filmi.

  elbette judge dredd denilince akla sylvester stallone gelse de (ki bu karaktere en çok yakışacak oyuncudur), dredd'de bu sefer karl urban'ı kanun olarak mega city one sokaklarında göreceğiz.

  1995 yılında vizyona giren ve ilk film olan judge dredd, ne yazık ki 85 milyon dolarlık bütçesine rağmen 113 milyon dolar hasılat elde edince bir devam filmi çekilmemişti.

  merakla ve umutla bekliyoruz.
 • bu yeniden çevrimin başrolü için karl urban kişisi uygun görülmüş. http://www.imdb.com/title/tt1343727/
  hayırlı olsun diyor ve beklemeye devam ediyoruz.
  şimdilik sadece şu fotoğraf sızmış olan bu yapımdaki rolü ile stallone amcayı pek aratmayacak gibi sanki. yani zaten pek bişeysi görünmüyor hani. onu demek istedim.
 • sly'lı judge dredd'in yeniden çevrimidir(aynı çizgi romanın uyarlaması ama tipler o filmden alıntı). karl urban dredd'i canlandırmaktadır. 90larda sly'lı filmin devamıyken 2000'lerin başlarında yeniden çevrime dönüşen, sürekli el değiştiren ve başta yüksek bir bütçe ayrılan projenin senaryosu birkaç defa yazılmış, bütçe yetersizliğinden üç kez çekilmenin kıyısından dönen senaryo zar zor toplanan bir ekiple hızlıca hayata geçirilmiştir. başta duncan jones ile prensipte anlaşan stüdyo, jones'un sonradan fikrinden caymasıyla ortada kalmış ve vantage point'ten hatırlanacak pete travis'i işe almıştır. fakat aynı stüdyo bütçeden kısınca çekimler esnasında senaryoda değişikliklere gidilmiş, çekimler bir süre durdurulmuş ve sona doğru filmin çekimleri 45 milyon dolara tamamlanmıştır. post prodüksiyon aşamasında belli bir ilerlemenin ardından şok edici bir gelişme olmuş ve yönetmen o aşamada yaratıcı sebeplerden dolayı filmden ayrılmıştır. o olaydan beri projeden ses seda yoktur, kanımca lanetlenmiştir. şu an her şey senarist alex garland'a bağlıdır ve çeşitli ertelemelerin ardından filmin 21 eylül 2012de vizyona gireceği haberleri yayılmıştır. kötü bir şey geliyor gibidir.
 • türkçe alt yazılı fragmanını aşağıdaki adreste seyredebilirsiniz.

  http://sinefabrik.wordpress.com/…1/dredd-1-fragman/
 • yeni filmin fragmanında çalan şarkı:

  in for the kill - la roux
 • başlığını görünce "lan?!" dedirten, 95 yılında önce sinemada, sonrasında muhtemelen parliament pazar gecesi sineması'nda defalarca izlenmiş, o dönemin çocukları-gençleri arasında "i am the law / "kanun benim" repliğiyle uzunca süre fenomen olarak yer etmiş filmin yeniden çekilen versiyonu. ayrıca fena halde;

  (bkz: kişinin yaşlandığını anladığı an)
 • fragmanı beğendim ama herkesin ortak kanısı bende de ortaya çıktı. stallone bu karakter ile o kadar özdeşleşmiş ve o kadar yakılıyor, karl urban yanında çaylak gibi kaldı. yani asıl judge dredd, silvester'da, karl urban onun bi öğrencisi gibi olmuş. fragman boyunca bir yerlerden stallone'un çıkmasını bekliyoruz. teknik işcilik, tasarım, blok içindeki savaş çok güzel olmuş ama bunlar olması gerekenler, gözler fragman boyunca gerçek yargıcı aradı, bulamadık.
 • http://www.youtube.com/watch?v=pifvrihvscy

  yani burda karl urban olmamış. severiz ayrı ama adamda çene yok bir kere. dredd'in alamet i farikası da çenesi. kaskı çıkarırsa dredd'likten çıkar. neyse, en azından 3d yapmışlar. giderim ben buna. neden? çünkü:

  he is the judge, jury and executioner!

  ulan kaç yaşına geldik hala vurdulu kırdılı film peşinden koşuyoruz. allah sonumuzu hayretsin.

  not: 7 aralıkta geliyormuş.
 • izleyenlerin begendigi filmmis. beklenti icindeyiz

  http://io9.com/…-both-a-high-body-count-and-a-brain
 • --- spoiler ---

  comic con'daki ilk gösteriminde filme gelen bazı yorumlar:

  - dredd çok eğlenceli. hollywood'un 80'lerin aksiyon anlayışına geri dönüşü müjdeleyen bu film, the raid ile robocop'un küçük ölçekli bir buluşması gibi, cesur ve kanlı.

  - düşündüğümden çok daha iyi, sert bir filmdi. 3d çok iyiydi.

  - eski filmin aksine kask asla çıkmıyor, şiddet dolu. doğruyu söylemek gerekirse the raid'den daha çok sevdim.

  - die hard ile sin city'nin harika çocuğu.

  - hayatımda gördüğüm en kanlı film!

  prodüksiyon aşamasında her türlü sorunu yaşamış bir film için, ilk görüşler fazlasıyla olumlu gördüğünüz gibi. merakla bekliyoruz.

  --- spoiler ---

  http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=g8lmmre6z44