şükela:  tümü | bugün soru sor
 • salvage hunters programının başrol oyuncusu hurda avcısı abimiz, kendisi ingiltere'nin her yerini gezer ve işe yarayabilecek antikaları toplar. bunları biraz parlatarak müşterilerine satar.

  (bkz: salvage hunters)
 • mimari hurda uzmanı
 • aldığı antikaları ucuza kapatmayıp hakkını vererek satın alan değerli bir abimizdir.
 • bu adam dünyanın en keyifli işini yapıyor. ingiltere’nin tanıtımını yaptığı için sir ünvanı alması lazım. bu program sayesinde ingiltere haritasını çözdüm. liverpool dan manchester a kaç saat de gidilir hepsini sayesinde öğrendim.
  bizde yeni olana karşı inanılmaz bir heves var. gördüğüm kadarıyla ingilizler bizden baya farklılar ya çok tutumlular yada eskiye kıymet veriyorlar anlamayadım.
  ayrıca drew belli ki milyon dolarlık bir adam lakin programda marka olduğu belli şık montunu her program giymektedir.
  her ne hikmetse bizdeki sunucular bir giydiklerini bir daha giymiyorlar .
 • hastasıyız.
 • salvage hunters' da topladığı ürünleri https://www.drewpritchard.co.uk/ adresinde satıyor.
  meraklısına...
 • size yemin ediyorum ve garanti veriyorum, türkiye'de 80 milyonda 100 kişi işini şu adam gibi severek yapsa, 10 yıla marsa adam taşırız

  (bkz: hastasıyız)
 • antika eşya alım satımı yapan, işini keyifle ve samimiyetle (televizyonda gördüğümüz kadarıyla) icra eden ingiliz antika simsarı. şu sıralar dmax kanalında (bkz: salvage hunters) severek izliyoruz kendisini. yaptığı işle ilgili bilgisine ve kel kafasını gizlediği kasketlerine hayranım. umarım daha uzun süre alım satımlarını izleyebilir, gezdiği şatolara, malikanelere hayran olabiliriz.
 • sayesinde birçok şey öğrendiğim herif.

  bu adamın bana kattığı şey,eşyanın günümüzden farklı olarak bir tabiatı olduğu fikri. yani katı olan her şey buharlaşıyor diyoruz ya,adam çağımıza ait birçok şeyin ruhsuz olduğunu ve içinin boşaltıldığını gösteriyor bize.

  o yüzden tozlu pis depolara gidip orada yaşanmışlığı olan eşyaları alıyor. mesela temiz,paslanmamış aynaları almıyor. falanca koltuğu alırken ne kadar eskidiğine falan bakıyor,bir de tabi o dönemde ne kadar üretildiği hangi ağaçtan yapıldığı falan. restore sürecinde de dokuyu bozdurmuyor. çoğu zaman sadece birkaç işlem geçirip ürünü siteye koyuyorlar.

  herif,bu konuda baya bilgili. bir ürünü görür görmez,seceresini çıkarabiliyor. salvage hunters'ı izleyin,çok zevkli ve öğretici. drew harika bir insan.
 • 1.elizabeth kılıklı abla tarafından kazıklanan adam.

  "bu halılar çok eski, 19.yüzyıl hatta 18.yüzyıl sonlarından kalmış" diyerek, toplam değerleri 500 sterlin olan halıları 1400 sterlin e satarak, drew u öpmüştür.

  elizabeth örneği haricinde genelde çok uyanık ama ölücü pazarlığı yapmayan drew, bazen de 80 sterlin e aldığı antikaları 380 sterlin e satar. ticaret yaptığı kişilerden programını seyredenler ne düşünüyordur acaba?
  her halükarda yurdum "eskicisinden" insaflı biridir.

  adının marka değeri olan bir adamdır. satılamayacak ya da düşük fiyatla satılacak eşyalara yaptırdığı rötuşlarla ve adıyla değer katar.

  "ailem 200 yıldır bu evde -ev değil, saray-", "şirketimiz 180 yıllık" gibi sohbetler duymak, şatolar, kaleler görmek, enteresan antikaları incelemek için kendisini izlemeniz tavsiye edilir.