şükela:  tümü | bugün soru sor
  • belçikalı moda tasarımcısı (bkz: dries van noten)'in anlatıldığı başarısız netflix belgeseli. hikaye çok bölük pörçük anlatılmış ve bir türlü toparlanamamış. daha doğru ifade etmek gerekirse bir hikayenin varlığından bile şüpheliyim. dries'e dair pek çok önemli an yakalanmış ve bunlar herhangi bir sıra ya da üslup gözetilmeksizin bir araya getirilerek seyirciye sunulmuş. bu belki de yönetmenin fotoğrafçı olmasından kaynaklanıyor; bilemiyorum.

    bende, serra yılmaz'ın efsane korkunçluktaki (bkz: entellikte kulak yakan sınır) video'sunu çağrıştırdı bu yapım. dries zaten yeterince zor biri ve tarzı çok sıra dışı; takip etmesi ve anlamlandırması çok zor bir modacı. bir de böyle saçma sapan bir üslupla anlatılınca kafam çorbaya döndü. yönetmen (bkz: reiner holzemer)'ın adını zihnime kazıdım ki gördüğüm yerden koşarak uzaklaşabileyim.

    belgeselin başarısızlığı talihsizliğini bir kenara bırakırsak dries çok çılgın bir adam bence. tarzlarımız zerre kadar uyuşmasa da ortada ciddi bir deha söz konusu. atılımları çok cesur. tanıdığım için mutluyum.