şükela:  tümü | bugün
  • bmw ve sıxt in ortak car sharing firmasi. simdilik almanya' nin sayili sehirlerinde ve henüz amerika' da sadece san francisco sehrinde faaliyet gösteriyorlar. sistem esasinda cok basit ve kullanisli. cüzzi bir ücretle sisteme üye olduktan sonra sixt subesinde ehliyetinize giris etiketinizi yapistiriyorlar. bu etiket ile sokaktaki herhangi bir drive now aracina giris yapabiliyorsunuz. araclar dakika üzerinden size fatura ediliyor. benzin ve sehire ait park yerleri fiyata dahil. araclarin yerlerini ve durumunu gösteren muhtesem smartphone uygulamasi, arac secenekleri (1 serisi ve mini cooper hatta abartip cooper cabrio) sistemin kremasi.
    haftaici hergun araba yerine toplu tasima kullananlar icin daha iyi bir cozum olamaz.
    car sharing pazarina güzel giris yapmislardir. uzun süredir pazarda olan db nin tozunu atacaklar.
    internet adresi drive-now
  • hayatimda gordugum en kullanici dostu sisteme sahip firma. bugun drive now uyesi olan bir arkadasimin hesabiyla berlin'de 3 saatligine bir arac kiraladık. tasinma arifesinde oldugumuzdan market alisverisi, birtakim esya tasima ve getir gotur islerimizi halletmemiz gerekiyordu. akilli telefon aplikasyonu ile filtrelediginiz ozelliklerde size en yakin araci/araclari gorebiliyorsunuz. kredi kartinizin bagli oldugu aplikasyon siz onay verir vermez yanina geldiginiz arabayi size hizmet vermek uzere aktif hale getiriyor. bugun 3 saatlik kiralamaya 30 euro odedik. tabii belli kurallar dahilinde amortisman, sigorta ve hatta yakit da buna dahil. eger daha kapsamli bir sigorta isterseniz kiralama basina 1 euro ekleniyor. bugun kiraladigimiz otomobil elektrikli ve mini mini bir bmw idi. smarttan buyuk, bmw 1'den kucuk bu modeli ilk kez gordum. bu vesileyle de hayatimda ilk defa elektrikli bir araca binmis oldum. aracin icinin temizligi, ferahligi ve rahatligini bir tarafa birakirsak surus konforu beni kendine ayri asik etti. tabii ki motordan en ufak bir ses bile gelmiyor ve aracın kipirtisizligi ile almanya'nin kaymak gibi yollar birlesince alin size mukemmel bir surus keyfi. yalniz muhtemelen araci daha once alanlar sarj etmedigi icin maalesef gun icinde tekrar baska bir istasyonda araci degistirmek zorunda kaldik. aldigimiz diger arac da bir mini cooper oldugundan cok da kahrolmadik. bu arada araci degistirmenin de hicbir zorlugu yok. basitce yine aplikasyondan uygun ve size yakin bir araba secip gidip degistireceginiz arabayi bu arabanin yanina park ediyorsunuz, o kadar. bu sarj meselesinin onune gecmek icin araci sarj ederek birakanlara guzel bir indirim oneriyorlar. bu bilgi de aracin akilli ekraninda gorunuyor. yalniz sarj 6 saat kadar suruyor ancak hemen hemen her yerde bulunan istasyonlarda araci prize baglayip birakabilirsiniz cunku araci kitlediginiz surece bir baskasinin kabloyu sokebilmesi imkansız. zaten arac kapilar kitlendiginde sarj olmaya basliyor. ayrica firma musteri memnuniyeti konusunda da cok basarili cunku nasil sarj edilecegini anlamaya calisirken kaybettigimiz zamani da ucretten dusmeyi onerdiler. bu firmayi ve servislerini kesinlikle tekrar kullanirim ve rahatlikla da tavsiye edebilirim. harika bir isbirligi,ayrica aracin reklamini minimum efor ve maksimum kazancla yapmis oldular. herkes memnun, daha ne olsun!
  • zannediyorum iki yada uc yildir kullaniyorum bunlari. arabalar bmw grubunun oldugu icin kiralama ile ilgili uygulama arabaya yuklenmis, yani arac bilgisayarindan kirlamayi baslatip bitirebiliyorsunuz vs
    bir de araci haritada belli bir alanda heryere birakabiliyorsunuz, yani ayni noktaya dondureceksiniz diye birsey yok.