şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

jon snow‘u değil tahtı eritmesinin sebebi güya asıl katilin jon değil iktidar hırsı olduğunu düşünmesiymiş. amına kodumun ejderhası hangi ara boğaziçi sosyoloji’yi bitirdi

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

--- spoiler ---

--- spoiler ---

bu ejderhanın hayatta üç şeyi vardı. 2 kardeşi ve 1 annesi. hepsini aldılar lan elinden.

birini götü boklu 5-10 insanı kurtarmak uğruna kaybetti. öldüren diriltip bir de üstüne saldı. bir daha ölümüne şahit olmak zorunda kaldı.

diğeri tam kendine bir şoför bulmuştu, aralarında belki heyecanlı bir sohbetle anlatıyordu ''jon bana şöyle bindi, böyle bindi'' diye. tam o sırada kafasına ok yedi.

annesi de; yukarıda anlatılanlar arasında baş karakter olan jon, kendisini akrabası olarak gördüğü jon, kardeşinin binicisi jon, annesinin aşık olduğu insan jon tarafından kalbine hançer sokulması ile öldürüldü.

şimdi ne yapsın bu koca ejder. dünyada ne kendi türünden birisi kaldı ne de derdini anlayacak dirayetli bir targaryen. jon'u targaryen'den sayamayız artık. o yabani bir piç olmayı tercih etti.

t: got dizi tarihinde görünmüş en ölümcül şey. night king böyle katliam yapmadı.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

kuvvetle muhtemel 6. kitabin giris kisminda khal jhaqo denen at hirsizini kavurma yapacak olan iri kertenkeledir kendisi

--- spoiler ---
  • burnunun ucuyla bir kaç defa annesini dürtmesi duygulandırmıştır. yolun açık oldun kardeşim. belki bir başka got evreninde görüşürüz.
  • (bkz: yapacağınız işi sikeyim ben gidiyorum)

final bölümünde yukarıdaki bakınızın en güzel örneğini vermiştir.
  • favori ejderciğim. zaten nerde böyle kool siyah güçlü filan şeler varsa seviyorum.
  • s8 de çok daha büyümüş olarak göreceğimiz ateş parçası.

ejderhalar ölünceye kadar büyüyebiliyorlar. drogon s7de ki haliyle balerionun (ki kendisi bilinen en büyük ejderha) 5te biri boyunda ancak balerion 257 yaşında (öldüğü yaşı bu) bu boya erişmişken drogon henüz 10lu yaşlarında. s1 in sonundaki halini bilen için s8deki hali çok şaşırtıcı olmaz.
  • mübarek hayvan adeta bir f-22. o kadar “hava savunma sistemi”ni by-pass ettiği gibi hepsini yok etti
  • night king'i adana kebaba çevirmezsen adam değilsin drogon.