şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
139 entry daha
 • turkcell i günahım kadar sevmem. malum çocuk tecavüzcülerine kol kanat geren bir firmamsıdır.

  yahu yorumlarınıza bi' dönüp bakın. bu memleketten neden bir marka çıkmıyor sorusunun cevabı sizin zihniyetleriniz. hepiniz öyle ya da böyle öyle "buluş" olmaz falan demiş. 2018 yılında yaşıyoruz, uyanın lan. icatların sattığı erken dönem pazarlama yöntemleriyle uğraşmıyoruz artık.

  marka diye bir şey var. sizden başka dünyada kimse ürünün içindeki pervanenin nerede üretildiği ile ilgilenmiyor. mesele paranın kimin kasasına girdiği. satın aldığınız ürünleri birleştirdiniz diye hizmet vermiyor mu olacaksınız yani? o satın aldığınız ürünler sayesinde ülkenizin kasasına sokacağınız paracıkları unutalım mı yani?

  gidin üretin, gerekirse bütün hammaddenizi dışarıdan alın, yolun sonunda parayı bu ülkenin kadasına sokabiliyorsanız tamamdır gençler. yormayın bu kadar. hepiniz mühendissiniz ya, kurarsınız bir marka yaparsınız çipinizi falan, nedir ya, di mi ama?
 • bildiğim kadarıyla depremden sonra cep telefonlarının çekmemesinin nedeni vericilerden sinyal gönderilememesi değil, merkezi sistemin aşırı kullanma talebi nedeniyle çökmesidir. internet sitelerine çok kişi girince sunucularının çökmesi gibi.

  bu nedenle drone vericiler, depremden hemen sonra işe yaramaz ama merkez yeniden çalışmaya başladıktan sonra sinyal gönderilemeyen bölgelerde işe yarayabilir.
 • fikir güzel olsa da droneler nedeni ile sahada işlevselliği çok kısıtlı olan, amacın iş yapmaktan çok reklam yapmak olduğunu düşündüğüm çalışmadır.
  droneler genelde havada 30dk bile kalamayan, rüzgarlı yağmurlu havalarda uçamayan aletler. atmosferi etkileyen yağış, kar, aşırı soğuk, fırtına,sel vb. de uçamaz. deprem de bile deprem bölgesine uçana kadar bataryaları bitebilir. normal drone de baz istasyonu olmaz ve baz istasyonunun da elektrik ihtiyacı+ağırlığı da eklenirse en pahalı drone de olsa havada ancak dakikalar mertebesinde kalabilir.
  keşke iha türü havada 12 saat ve üstü kalabilen, yüzlerce kilo taşıma kapasitesine sahip akaryakıtlı hava araçları kullansalardı.
4 entry daha